ԲՀԿ-ն անակնկալի է եկել Բագրատյանի որոշումից
Ինչպես հայտնի դարձավ, ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը դուրս է գալիս խմբակցությունից։
Պատճառը պարզելու համար Բագրատյանի հետ կապ հաստատել չհաջողվեց, զրուցեցինք ԲՀԿ-ական նրա գործընկերների հետ, ովքեր պնդեցին, որ պատճառների մասին ենթադրություններ անել չեն  կարող։
ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց, որ Բագրատյանի որոշումը իրենց համար անակնկալ էր, պատճառների մասին որևէ բան չգիտի, գործընկերոջ հետ չի զրուցել, հորդորեց խմբակցությունից դուրս գալու պատճառը ճշտելու համար դիմել հենց Բագրատյանին․
«Վստահաբար կարող եմ ասել, որ ոչ մի կոնֆլիկտ, զրույցներ չի եղել, այս հարցը ընդհանրապես չի քննարկվել։ Ես համոզված եմ, որ մեր խմբակցության մեջ էլ որևէ մեկը պատճառների մասին տեղյակ չէ, որովհետև մեզ մոտ   բավականին սերտ մթնոլորտ  է, մենք բոլոր հարցերը միասին քննարկում ենք։ Ամենաճիշտը կլինի պարոն Բագրատյանին հարցնելը»։
«Ա1+»-ը կապ հաստատեց նաև ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանի հետ։ Տոնոյանն ասաց՝ Բագրատյանի որոշումը մեկնաբանել չի կարող․
«Չեմ պատկերացնում՝ ինչ շարժառիթներ են ընկած պարոն Բագրատյանի այդ որոշման հիմքում, ես տեղեկություն չունեմ նման որևէ զարգացման մասով»։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ-ից հայտնել են, որ ԱԺ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանն ԱԺ նախագահին ուղղված իր գրությամբ տեղեկացրել է, որ ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 3-րդ հոդվածի 9-րդ մասով՝ դուրս է գալիս «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից:

Решение Багратяна стало неожиданностью для ППА
Установить связь с Багратяном для выяснения причины не удалось, мы побеседовали с его коллегами по ППА, которые утверждают, что не могут делать предположений касательно причин.
Секретарь фракции ППА Арман Абовян сказал в беседе с «А1+», что решение Багратяна стало для них неожиданностью, он ничего не знает о его причинах, не беседовал с коллегой, посоветовал для уточнения причин выхода из фракции обратиться к самому Багратяну:
«Могу с уверенностью сказать, что не было никакого конфликта, разговоров, этот вопрос вообще не обсуждался. Я уверен, что никто в нашей фракции не знает о причинах, потому что у нас довольно тесная атмосфера, мы все вопросы обсуждаем вместе. Правильнее всего будет спросить у господина Багратяна».
«А1+» также связался с депутатом от фракции ППА Иветой Тоноян. Тоноян сказала, что не может прокомментировать решение Багратяна:
«Не представляю, какие мотивы лежат в основе этого решения Багратяна, у меня нет информации ни о каких событиях».
Напомним, что из НС сообщили, что депутат НС Сергей Багратян проинформировал своим письмом к председателю НС, что руководствуясь 9-й частью 3-й статьи конституционного закона «Регламент Национального собрания», выходит из фракции «Процветающая Армения».