Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետին՝ Ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Սոֆի Վիլմեսին՝ Ազգային տոնի կապակցությամբ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին Բելգիայի Թագավորության Ազգային տոնի կապակցությամբ։
Մեծապես արժևորում եմ հայ-բելգիական միջպետական հարաբերությունների բարձր մակարդակը և արձանագրված ձեռքբերումները տարբեր ոլորտներում:
Համոզված եմ, որ մեր միասնական ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի և Բելգիայի միջև փոխշահավետ համագործակցությունը կշարունակի կայուն զարգանալ և ընդլայնվել երկկողմ և բազմակող ձևաչափերում, այդ թվում Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Բելգիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև բարօրություն և խաղաղություն»,-ասված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Бельгии по случаю Национального праздника
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Бельгия Софи Вильмес по случаю Национального праздника страны. В послании, в частности, говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Бельгии по случаю Национального праздника Королевства Бельгия.
Высоко ценю высокий уровень армяно-бельгийских межгосударственных отношений и достижения в различных сферах.
Убежден, что благодаря нашим совместным усилиям взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Бельгией будет и впредь стабильно развиваться и расширяться в двустороннем и многостороннем форматах, в том числе в рамках Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС.
Желаю Вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Бельгии - вечного процветания и мира”.