Նախագահի հրամանագրով՝ ազատվել է ԱԱԾ տնօրենի տեղակալի պաշտոնից
ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել, համաձայն որի՝ Ռոբերտ Բազիկյանն ազատվել է ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 47-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի.
Ռոբերտ ԲԱԶԻԿՅԱՆԻՆ ազատել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից և արձակել ծառայությունից»:

Указом Президента освобожден от должности заместителя директора СНБ
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ об освобождении Роберта Базикяна с должности заместителя директора Службы национальной безопасности.
«Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 2 статьи 18 и пункту 2 части 1 статьи 47 Закона “О службе в органах национальной безопасности”, освободить Роберта Базикяна от должности заместителя директора Службы национальной безопасности Республики Армения и от службы в СНБ», - говорится в указе.