ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահն ու 55 երկրի ավելի քան 300 պատգամավորներ տեղեկացվել են Ադրբեջանի կողմից շարունակվող ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ
ԱԺ պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանը ֆբ-ի իր էջում գրել է․
Հենց նոր հերթական նամակներով դիմեցի ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահին, գլխավոր քարտուղարին և 55 երկրի ավելի քան 300 պատգամավորների՝ Ադրբեջանի կողմից շարունակվող ռազմական ագրեսիայի վերաբերյալ։
Տեղեկացրեցի, որ այսօր, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակը փաստացի սպառնացել է, որ Ադրբեջանը կարող է հարվածել Մեծամորի ատոմակայանին՝ աղետի հանգեցնելով ամբողջ տարածաշրջանը։
Նշեցի, որ Ադրբեջանի նման ահաբեկչական սպառնալիքները ուղեկցվում են վերջինիս կողմից միջազգային իրավունքի նորմերի կոպտագույն խախտումներով՝ այս օրերին թիրախի տակ վերցնելով քաղաքացիական բնակչությանը և ենթակառուցվածքները։
Կոչ արեցի գործընկերներիս խստագույնս դատապարտել Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիան և ռազմատենչ հռետորաբանությունը։
Առաջիկայում նաև հեռախոսազանգեր կունենամ առանձին պատվիրակությունների ղեկավարների հետ՝ առավել մանրամասն ներկայացնելու իրավիճակը և ցույց տալու Ադրբեջանի խայտառակ գործողություններն այս օրերին։

Президент ПА ОБСЕ и более 300 депутатов из 55 стран проинформированы о продолжающейся военной агрессии со стороны Азербайджана
Член фракции Национального Собрания Республики Армения «Мой шаг», глава армянской делегации в Парламентской ассамблее Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе Айк Конджорян направил письма президенту и генеральному секретарю и более 300 депутатам из 55 стран Парламентской ассамблеи ОБСЕ по поводу продолжающейся военной агрессии со стороны Азербайджана.
В частности, депутат отметил, что 16 июля официальный представитель министерства обороны Азербайджана фактически пригрозил, что Азербайджан может нанести удар по Мецаморской АЭС, что приведет к катастрофе во всем регионе.
Конджорян отметил, что такие террористические угрозы Азербайджана сопровождаются грубыми нарушениями международного права со стороны последних, направленных против гражданского населения и гражданских инфраструктур в эти дни. Он призвал своих коллег решительно осудить военную агрессию и воинственную риторику Азербайджана.