Պաշտպանության նախարարը տեղեկացրել է ԵԱՀԿ Անջեյ Կասպրշչիկին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կապ է հաստատել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ։
Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է ժամը 03:40-ից ՀՀ պետական սահմանին ստեղծված իրավիճակը, նշել, որ ադրբեջանական կողմն ունի բազմաթիվ վիրավորներ և զոհեր։
Պաշտպանության նախարարը տեղեկացրել է, որ ՀՀ սահմանների նկատմամբ ադրբեջանական կողմի ոտնձգությունները բոլոր առկա ուժերով և միջոցներով տապալվում են։
Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ խոսնակը:
Մինչ այդ խոսնակը տեղեկացրել էր, որ Դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է կանխվել, ադրբեջանցիները հրետակոծում են Այգեպարը և Մովսեսը

Министр обороны проинформировал Анджея Каспршика
Министр обороны Армении Давид Тоноян связался с личным представителем Действующего председателя ОБСЕ, послом Анджеем Каспршиком. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь МО Армении Шушан Степанян․
“Давид Тоноян представил ситуацию, сложившуюся на государственной границе Армении с 03:40, отметив, что азербайджанская сторона имеет много погибших и раненых.
Министр обороны сообщил, что посягательства азербайджанской стороны на границы Армении с использованием всех имеющихся сил и средств, проваливаются”, - написала Шушан Степанян.