Լյուքսեմբուրգի Դեպուտատների պալատի նախագահը տեղեկացվել է ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի մասին․ Մարուքյան
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն այսօր, որպես ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լյուքսեմբուրգ բարեկամական խմբի նախագահ, նամակով դիմել է Լյուքսեմբուրգի Դեպուտատների պալատի նախագահ Ֆերնանդ Էտգենին՝ վերջինիս տեղեկացնելով ՀՀ հյուսիս-արևելյան սահմանների նկատմամբ ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի մասին։ Էդմոն Մարուքյանը ֆբ-ի իր էջում գրել է․
Տեղեկացնում եմ, որ այսօր, որպես ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լյուքսեմբուրգ բարեկամական խմբի նախագահ, նամակով դիմել եմ Լյուքսեմբուրգի Դեպուտատների պալատի նախագահ Ֆերնանդ Էտգենին՝ վերջինիս տեղեկացնելով ՀՀ հյուսիս-արևելյան սահմանների նկատմամբ ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի մասին։
Շեշտադրվել են Ադրբեջանի և Թուրքիայի ղեկավարությունների ռազմատենչ և սադրիչ հայտարարությունների անընդունելիությունը, ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ գործողությունները հայկական սահմանների նկատմամբ, այդ թվում՝ քաղաքացիական բնակչության թիրախավորումը, միջազգային իրավունքի հիմնարար սկզբունքների խախտումն ու տարածաշրջանում լարվածության ավելացումը։
Մեր միջազգային գործընկերներին խնդրել ենք խստորեն դատապարտել ՀՀ սահմանին Ադրբեջանի սադրանքներն ու Ադրբեջանի ղեկավարության և նրա համախոհի անընդունելի հռետորաբանությունն ու գործողությունները։

Председатель Палаты депутатов Люксембурга проинформирован о последней азербайджанской агрессии: Марукян
Лидер фракции «Просвещенная Армения» Национального Собрания Эдмон Марукян как председатель группы дружбы Армения-Люксембург направил письмо председателю Палаты депутатов Люксембурга Фернанду Этгену, представив агрессию Азербайджана на северо-восточной части границы Армении.
В письме Марукяна подчеркивается недопустимость милитаристских провокационных заявлений Азербайджана и Турции, агрессивных действий азербайджанской стороны на границах Армении, в том числе по отношению к гражданскому населению, нарушению основных принципов международного права и усилению напряженности в регионе.
«Мы попросили наших международных партнеров решительно осудить провокации Азербайджана на границе с Арменией и неприемлемую риторику и действия руководства Азербайджана и его единомышленника», - отметил Марукян.