Չի կարելի բանակի թիկունքում թաքնվել, թե մեզ ոչ մի բան մի ասեք. Գորգիսյանը՝ իշխանությանը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Քանի դեռ Ադրբեջանում իշխում է բռնատիրական կլան, այնտեղ անընդհատ կարիք է լինելու ժողովրդին խաբել, ճնշել և արտաքին թշնամիով վախեցնել, իսկ մենք ամեն օր պիտի պատրաստ լինենք դրան»,-այս մասին նշեց ԱԺ ԼՀԿ պատգամավոր, Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի անդամ Գևորգ Գորգիսյանը՝ անդրադառնալով սահմանային լարվածությանը:
«Ա1+»-ի հարցին ի պատասխան, թե ներքաղաքական լարվածությունը արդյո՞ք այս իրավիճակում վտանգներ չի ստեղծում, Գորգիսյանը նկատեց, որ այս պահին սահմանին լայնամասշտաբ գործողություններ չկան, ինչպես Ապրիլյանի ժամանակ, մինչդեռ իշխանության ներկայացուցիչները փորձում են իրավիճակը այդպես ներկայացնել:
Ընդդիմադիր պատգամավորը նաև պնդեց, որ ներքաղաքական կյանքում իրավիճակը սրում է իշխանությունը.
«Հերթական անգամ իշխող ուժը փորձում է ինչ-որ միջադեպեր օգտագործել մարդկանց սևացնելու, փնովելու և տարբեր որակումներ և պիտակումներ տալու համար: հատկապես իրենք լինելով այն ուժը, որն անընդհատ ատելության խոսք է տարածում, ատելություն է սերմանում քաղաքացիների մեջ, մասնատում ու տրոհում են մեր ժողովրդին, հատկապես իրավունք չունեն այս պահին խոսել միասնականությունից, որովհետև հատկապես մենք՝ ընդդիմությունը գիտի՝ երբ է պետք միասնական լինել: Պառակտիչները չէ, որ մեզ պետք է նման կոչեր անեն»:
Դիմելով իշխանությանը՝ Գորգիսյանը հայտարարեց.
«Չի կարելի բանակի թիկունքում թաքնվել, թե մեզ ոչ մի բան մի ասեք, բանակը իր գործն անում է, և Կառավարությունն ու Ազգային ժողովն էլ պետք է իրենց գործը անեն»:

Нельзя прятаться за спиной армии, что мол нам ничего не говорите: Горгисян - власти (видео)
«Пока в Азербайджане правит диктаторский клан, там постоянно будет необходимость в том, чтобы обманывать, подавлять народ и пугать внешним врагом, а мы каждый день должны быть к этому готовы»,- об этом отметил депутат НС от ПСА, член следственной комиссии, изучающей обстоятельства Апрельской войны Геворг Горгисян, обратившись к напряжению на границе.
В ответ на вопрос «А1+», не создает ли в этой ситуации опасности внутриполитическая напряженность, Горгисян отметил, что на данный момент широкомасштабных действий на границе нет, как это было во время Апрельской войны, между тем представители власти пытаются представить ситуацию таким образом.
Депутат от оппозиции также отметил, что ситуацию во внутриполитической жизни обостряют власти:
«В очередной раз правящая сила пытается использовать какие-то инциденты для того, чтобы очернить людей, жаловаться и всячески их квалифицировать и стигматизировать, в особенности будучи той силой, которая постоянно распространяет речи ненависти, насаждает ненависть в гражданах, разделяет и разобщает наш народ, в особенности они не имеют права в настоящий момент говорить о единстве. Не те, кто сеет раздор, должны обращать к нам подобные призывы».
Обращаясь к власти, Горгисян заявил:
«Нельзя прятаться за спиной армии, что мол ничего нам не говорите, армия делает свое дело, и Правительство и Национальное собрание также должны делать свое дело».