107692000_2688130244761421_4291973073097533429_o
Հուլիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 30903 դեպք, որոնցից 18709-ն` առողջացած, 546-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11471 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 131216 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարություն։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 557 նոր դեպք և 709 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 69 (կին), 72 (կին), 64 (կին), 86 (կին), 93 (տղամարդ), 51 (կին), 90 (տղամարդ), 60 (տղամարդ), 62 (տղամարդ), 72 (տղամարդ) և 85 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 7 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 177 է:

107692000_2688130244761421_4291973073097533429_o
В Армении по положению на 10 июля подтверждено 30 903 случая COVID-19, из которых 18 709 - вылечились.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 11 471 пациентов. Всего было проведено 131 216 тестов.
Выявлено 557 новых случаев заражения, 709 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 546 летальных исходов (увеличились на 11).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 93, 90, 60, 62, 72 и 85 лет и женщины 69, 72, 64, 86, 51 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 7 случаев смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 177.