Մահվան 12 նոր դեպք՝ կորոնավիրուսի հետեւանքով․ 605 անձ ապաքինվել է
Հուլիսի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 29285 դեպք, որոնցից 16907-ն` առողջացած, 503-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11711 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 125088 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 349 նոր դեպք և 605 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 58 (կին), 70 (կին), 72 (տղամարդ), 56 (կին), 56 (կին), 63 (տղամարդ), 81(տղամարդ), 80 (կին), 82 (կին), 85 (տղամարդ), 54 (կին) և 60 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 164 է:

12 новых случаев смерти от коронавируса: 605 человек выздоровели
В Армении по положению на 7 июля подтверждено 29 285 случаев COVID-19, из которых выздоровели 16 907.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 11 711 пациентов. Всего было проведено 125 088 тестов.
Выявлено 349 новых случаев заражения, 605 пациентов выздоровели.
В общей сложности из-за COVID-19 зарегистрировано 503 случая смерти (увеличилось на 12)
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были: 58 лет (женщина), 70 лет (женщина), 72 лет (мужчина), 56 лет (женщина), 56 лет (женщина), 63 лет (мужчина), 81 года (мужчина) 80 лет (женщина), 82 лет (женщина), 85 лет (мужчина), 54 лет (женщина) и 60 лет (женщин). Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 5 случаев смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 164.