«Մեգամոլում» ռումբ չի հայտնաբերվել
Հուլիսի 6-ին, ժամը 13։30-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ոստիկանությունից տեղեկություն է ստացվել, որ ինտերնետային հարթակում հաղորդագրություն է տարածվել, որ Երևանի «Մեգամոլ Արմենիա» առևտրի կենտրոնի 1-ին և 2-րդ հարկերում ռումբեր են տեղադրված, որոնք ժամը 13։50-ին պայթելու են։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական, կինոլոգիական, հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խմբերը և հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը։
Փրկարարները և ոստիկանության աշխատակիցներն իրականացնում են տարհանում․ անվտանգ տարածք է դուրս բերվել մոտ 350 քաղաքացի։
Փրկարար ծառայության և ոստիկանության կինոլոգիական խմբերն իրականացնում են ռումբերի որոնման աշխատանքներ։

В «Мегамолле» бомбы не обнаружили
После сообщения о бомбах, заложенных в торговом центре “Мегамолл Армения” кинологи МЧС и полиции не обнаружили на территории здания ничего опасного. Об этом в беседе с журналистами сказал руководитель пожарно-спасательных работ городского управления МЧС Армении, майор Геворг Мнацаканян.
“Работали три кинологические группы, в результате работы ничего опасного не найдено. “Мегамолл” вернется к нормальной работе”, - сообщил Геворг Мнацаканян.
В Национальный центр кризисного управления 6 июля в 13:30 поступила информация, что в интернете распространено сообщение, что на 1-ом и 2-ом этажах торгового центра “Мегамолл Армения” заложены бомбы, которые взорвутся в 13:50. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении. На место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Еревана СС МЧС, оперативные группы отдела организации спасательных и пожаротушительных работ особого назначения и инструктор отдела психологической помощи. После сообщения о бомбе в торговом центре “Мегамолл Армения” спасатели и сотрудники полиции провели эвакуацию: в безопасную зону выведено около 350 граждан.