Երիտասարդ ՀՀԿ-ականները ԵՄ շենքի մոտ էին (տեսանյութ)
ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպությունը հավաք  Էր անում Եվրամիության գրասենյակի մոտ և ԵՄ դեսպանին հասցեագրված նամակ փոխանցեց՝ ուշադրություն հրավիրելով տեղի ունեցող զարգացումներին։
«ԵՄ գրասենյակն ընտրված էր, որովհետև մասնավորապես ԵՄ դեսպանի, անձնապես ԵՄ դեսպանի և մի շարք այլ դեսպանների վերջերս արած կողմնակալ հայտարարությունների կամ որոշ դեպքերում հրապարակային լռության պատճառով իշխանությունների մոտ տպավորութուն է ստեղծվում, որ եվրոպական և միջազգային այլ կառույցներ համաձայն են այն գործընթացների, այն սահմանադրական կարգի տապալման հետ, իշխանազավթման հետ, զսպումների, հակակշիռների մեխանիզմների և պարզագույն օրենքների խախտման հետ, որոնք տեղի են ունենում Հայաստանում։
Այնինչ եղել են հայտարարություններ ԵԽ-ից, Վենետիկից (Վենետիկի հանձնաժողով - հեղ․), Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցությունից և մի շարք այլ եվրոպական կառույցներից»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ՀՀԿ ԵԿ ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
ՀՀԿ ԵԿ անդամները, հավշի առնելով կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակը, հավաքից հետո փոքր խմբերով  նամակ են փոխանցում նաև ավելի քան 22 ԵԱՀԿ դիվանագիտական առաքելություն իրականացնող, Հայաստանում հավատարմագրված ԵԱՀԿ եկրներների գրասենյակներ, ինչպես նաև Միավորված ազգերի կազմակերպության, Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակներ և կազմակերպություններ։
ՀՀԿ-ականները շարունակելու են նաև այլ քայլերի դիմել։ «Ժամանակը ցույց կտա, բայց ես Ձեզ վստահեցնում եմ, որ իշխանությունները կհասկանան, որ բողոքը, որը առկա է հասարակության մեջ, հնարավոր չէ լռեցնել ո՛չ արտակարգ դրության, ո՛չ ընդդիմադիրներին բանտարկելով, ո՛չ շինծու գործեր ստեղծելով, ո՛չ էլ որևէ այլ կերպ»,- եզրափակեց Հայկ Մամիջանյանը։

Молодые представители РПА находились у здания ЕС (видео)
Молодежная организация РПА провела митинг у здания Евросоюза и передала письмо, адресованное послу ЕС, привлекая внимание к происходящим событиям.
«Был выбран офис ЕС, потому что из-за недавних пристрастных заявлений посла ЕС лично и ряда других послов или в некоторых случаях публичного молчания у властей создается впечатление, что европейские и другие международные институты согласны с теми процессами, с тем свержением конституционного строя, узурпацией власти, нарушением механизмов сдержек, противовесов и простейших законов, которые происходят в Армении.
Тогда как были заявления из СЕ, Венеции (Венецианская комиссия – авт.), Европейской народной партии и ряда других структур»,- сказал в беседе с «А1+» руководитель молодежной организации РПА Айк Мамиджанян.
Члены МО РПА, учитывая ситуация, обусловленную коронавирусом, после митинга небольшими группами передают письмо в более 22 офисов стран, осуществляющих дипломатическую миссию ОБСЕ, аккредитованных в Армении, а также в офисы и организации Организации Объединённых наций, Совета Европы.
Представители РПА продолжат прибегать и к другим шагам. «Время покажет, но я заверяю Вас, что власти поймут, что протест, который существует в обществе, невозможно заглушить ни посредством чрезвычайного положения, ни сажая в тюрьму оппозиционеров, ни создавая сфабрикованные дела, ни каким-либо иным способом», - заключил Айк Мамиджанян.