Կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 12 նոր դեպք է գրանցվել․ 1013 առողջացած կա
Հունիսի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 21006 դեպք, որոնցից 10144-ն` առողջացած, 372-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10364 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 98117 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 418 նոր դեպք և 1013 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 73 (կին), 89 (տղամարդ), 53 (տղամարդ), 77 (տղամարդ), 59 (տղամարդ), 81 (կին), 60 (կին), 81 (կին), 80 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) և 78 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 126 է։

12 новых случаев смерти от коронавируса, 1013 выздоровели
По состоянию на 11:00 23 июня в Армении подтверждено 21 006 случаев COVID-19, 10 144 больных выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 364 пациента. Всего было проведено 98 117 тестов.
Выявлено 418 новых случаев заражения, 1 013 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 372 летальных исхода (увеличились на 12). В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 70, 89, 53, 77, 59, 80, 82, 78 лет и женщины 73, 81, 60, 81 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано  еще 9 случаев смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 126.