Այս օրերին 4000-ից ավելի մարդ դիմել է, որ դառնա ԲՀԿ անդամ. Արման Աբովյան (տեսանյութ)
Իշխանությունները շարունակում են տեղեկատվական գրոհը։ Այս մասին Խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԲՀԿ պատգամավոր Արման Աբովյանը՝ հավելելով, որ իշխանությունները քողարկում  են քաղաքական հետապնդումները ընդդիմությանը վարկաբեկումների ներքո։
«Միայն այս օրերին 4000-ից ավելի մարդ դիմել է, որպեսզի անդամագրվի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը։  Այսօր այն ինչ կատարվում է, դա ոչ միայն նեղ կուսակցական կամ միայն պարոն Ծառուկյանին առնչվող խնդիր է, այլ գլոբալ պետական խնդիր է, որովհետև այն ճանապարհը, որը ընտրել են իշխանությունները, տանում են դեպի կոլապս»։
Նրա գնահատմամբ՝ այսօր երկրում քաղաքական ճգնաժամ է.
«Այսօր շատ ակտիվ ձևավորվում է նեոլիբերալ ֆաշիզմի տարրեր, որովհետև ինքը պոզով-պոչով չի լինում»։
ԲՀԿ պատգամավորը  պնդում է, որ իշխանությունը ԲՀԿ-ի մեջ քաղաքական վտանգ է տեսնում, ուստի փորձում է իրենց ճնշման ենթարկել։
Աբովյանը պնդեց, որ ցանկացած պարագայում Գագիկ Ծառուկյանը շարունակելու է մնալ թե՛ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության, թե՛ խմբակցության ղեկավար․
«Որտեղ գտնվի պարոն Ծառուկյանը, օպերատիվ կառավարման բոլոր լծակները մեր կողմից մտածված են և բնավ ոչ մի խնդիր մենք չենք ունենալու»։

В эти дни свыше 4000 человек обратились, чтобы стать членами ППА: Арман Абовян (видео)
Власти продолжают информационную атаку. Об этом в беседе с журналистами в Парламенте заявил депутат от ППА Арман Абовян, добавив, что власти скрывают политические преследования за дискредитацией оппозиции.
«Только в эти дни свыше 4000 человек обратились, чтобы вступить в партию “Процветающая Армения”. То, что происходит сегодня, это не только узко партийная или относящаяся только к господину Царукяну проблема, это – глобальная государственная проблема, потому что тот путь, который избрали власти, ведет к коллапсу».
По его оценке, сегодня в стране политический кризис:
«Сегодня очень активно формируются элементы неолиберального фашизма».
Депутат ППА утверждает, что власти видят в ППА политическую угрозу, поэтому пытаются подчинить своему давлению.
Абовян утверждает, что в любом случае Гагик Царукян продолжит оставаться и лидером партии «Процветающая Армения», и главой фракции:
«Где бы ни находился господин Царукян, все рычаги оперативного управления нами продуманы, и разумеется у нас не будет никаких проблем».