Եթե վաղը Նիկոլ Փաշինյանը կորցներ իշխանությունը, եւ նրա հետ նման գործողություն կատարվեր, նույն ձեւ կվարվեինք․ Արթուր Ղազինյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Այո՛, մինչև ԱԱԾ-ից դուրս գալը հայտարարել ենք, որ սա քաղաքական բռնաճնշում է, և մեր այստեղ ներկա լինելը ևս դրա ապացույցն է»,- լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը, որը նույնպես դատարանի մոտ էր, որտեղ քննվում է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը։
«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանն էլ ասաց, որ իրենք եկել են քաղաքական համերաշխություն հայտնելու իրենց ընդդիմադիր գործընկերոջը։
«Սա զուտ քաղաքական մշակույթի, քաղաքական մրցակցության և ժողովրդական ինստիտուտների արդյունավետ գործունեության համար ուղղված ակցիա է։ Եթե այս նույն գործողությունը կատարվեր խորհրդարանի մեկ այլ ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարի հանդեպ, մենք նույնը կանեինք, գոնե մենք, «Մեկ Հայաստան» կուսակցությանը նույն ձև կվերաբերվեր։ Եթե վաղը Նիկոլ Փաշինյանը կորցնի իշխանությունը, դառնա ընդդիմություն, և իր հետ նույն ոճով, որ արվում է Ծառուկյանի հետ, արվեր նման գործողություն, մենք ևս նույն ձև կարձագանքեինք»,- ընդգծեց Ղազինյանը։
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը նշեց, որ վերջին շրջանում Հայաստանում իրականացվող ապօրինի և քաղաքական նպատակ ունեցող հետապնդումները կարող են մտածելու հիմք տալ, որ հնարավոր է, որ իր նկատմամբ իրականացվի որևէ գործողություն։
«Օրինական ճանապարհով ինձ զրկել ազատությունից ուղղակի հնարավոր չէ, որովհետև ես որևէ բան ապօրինի չեմ արել»,- ընդգծեց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահը։

Если б завтра Никол Пашинян потерял власть, и с ним совершили бы подобную операцию, мы поступили бы таким же образом: Артур Казинян (видео)
Поддержи А1+!«Да, до выхода из СНБ мы заявили, что это – политическая репрессия, и наше присутствие здесь также является доказательством этого», - в беседе с журналистами отметил представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян, который также находился близ суда, где рассматривается ходатайство об аресте руководителя фракции «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.
Председатель партии «Одна Армения» Артур Казинян сказал, что они пришли выразить политическую солидарность своему оппозиционному коллеге.
«Это – акция, направленная чисто на эффективное действие политической культуры, политической конкуренции и демократических институтов. Если б подобную операцию совершили с лидером другой оппозиционной фракции, мы сделали бы то же самое, по крайней мере, мы, партия «Одна Армения» отнеслись бы также. Если завтра Никол Пашинян потеряет власть, станет оппозицией, и с ним поступили бы в том же стиле, как поступают с Царукяном, совершили бы подобную операцию, мы отреагировали бы таким же образом», - подчеркнул Казинян.
Председатель партии «Родина», бывший директор СНБ Артур Ванецян отметил, что в последнее время осуществляемые в Армении незаконные преследования в политических целях могут дать основание думать, что возможно, и по отношению к нему будет совершена какая-либо операция.
«Законным путем лишить меня свободы просто невозможно, потому что я не делал ничего противозаконного», - подчеркнул председатель партии «Родина».