Մահացել է Քրեակատարողական ծառայության պետի տեղակալ, արդարադատության գնդապետ Վահե Պապոյանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայությունը խորը կսկիծով տեղեկացնում է, որ սույն թվականի հունիսի 16-ին 52 տարեկան հասակում կյանքից հեռացավ Քրեակատարողական ծառայության պետի տեղակալ, արդարադատության գնդապետ Վահե Պապոյանը։ Վահե Պապոյանն արգասաբեր ճանապարհ է անցել պետական ծառայության համակարգում՝ սկսած 1995 թվականից Ազգային անվտանգության ծառայությունում, իսկ 2015 թվականից` Քրեակատարողական ծառայության համակարգում։ 2019 թվականի հուլիսի 18-ից զբաղեցնում էր Քրեակատարողական ծառայության պետի տեղակալի պաշտոնը: Երկարամյա ծառայության ընթացքում Վահե Պապոյանը սեր և հարգանք է վայելել իր գործընկերների շրջանում, աչքի է ընկել բարձր պրոֆեսիոնալիզմով և պետականամետ մտածողությամբ։ Բազմիցս պարգևատրվել է մեդալներով և կրծքանշաններով, այդ թվում` «Մարտական ծառայության», «Մարտական համագործակցության համար», «Անբասիր ծառայության համար», «Օրենքի պատվար», «Համագործակցության համար» մեդալներով, «Գերազանց ծառայության համար», «20 տարի անբասիր ծառայության համար», «Պատվավոր քրեակատարողական ծառայող» կրծքանշաններով։ Քրեակատարողական ծառայության ողջ անձնակազմն իր ցավակցությունն է հայտնում Վահե Պապոյանի մահվան կապակցությամբ և վշտակցում նրա հարազատներին, մտերիմներին, գործընկերներին:
Վահե Պապոյանի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա սույն թվականի հունիսի 17-ին` ժամը 18:00-ին, «Լյուար» սգո սրահում (Սիլիկյան հին խճուղի 18), հուղարկավորությունը` հունիսի 18-ին` ժամը 14։00-ին, նույն սրահից։

Скончался заместитель начальника уголовно-исполнительной службы, полковник юстиции Ваге Папоян
Уголовно-исполнительная служба Министерства юстиции Республики Армения с глубокой болью сообщает, что 16 июня с. г. в возрасте 52 лет скончался заместитель начальника уголовно-исполнительной службы, полковник юстиции Ваге Папоян.
Ваге Папоян прошел долгий, плодотворный путь в системе государственной службы, начав со службы с 1995 года в Службе национальной безопасности, а с 2015 года - в системе уголовно-исполнительной службы. С 18 июля 2019 года он занимал должность заместителя начальника уголовно-исполнительной службы. В течение долгой службы Ваге Папоян пользовался любовью и уважением своих коллег, отличился высоким профессионализмом и прогосударственным мышлением. Он неоднократно награждался медалями и нагрудными знаками, в том числе медалями “За боевую службу”, “За боевое сотрудничество”, “За безупречную службу”, “Оплот закона”, “За сотрудничество”, “За отличную службу”, “20 лет безупречной службы”, “Почетный уголовно-исполнительный служащий”. Весь персонал уголовно-исполнительной службы выражает свои соболезнования в связи с кончиной Ваге Папояна и выражает соболезнования его родным, близким и коллегам.
Панихида по Ваге Папояну состоится 17 июня в 18:00 в траурном зале “Люар” (старое шоссе Силикян 18), похороны - 18 июня в 14: 00 из того же зала.