83332553_3237000516338390_5858079142523657129_o
«Մասնակցեցի ՀԱՊԿ ԽՎ Խորհրդի հեռավար նիստին։ Նիստի ընթացքում անդրադարձա համաճարակի պայմաններում Ադրբեջանի սադրիչ գործողություններին․
«Համավարակի դեմ պայքարը պետք է ժողովուրդների հաշտեցման հնարավորություն դառնա․ կարծում եմ՝ բոլորս համաձայն ենք ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի այս մտքի հետ։
Այնուամենայնիվ, չնայած ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի կոչին և համաշխարհային հումանիտար ճգնաժամին, որի դեմ մենք բոլորս պայքարում ենք՝ Ադրբեջանն այս օրերին չի հրաժարվում սադրանքների և խաղաղ բնակչության նկատմամբ կրակ բացելու իր քաղաքականությունից:
Նմանօրինակ գործողություններն անթույլատրելի են, և ես ակնկալում եմ դրանց դատապարտումը՝ տարածաշրջանում կայունություն պահպանման նպատակով»:

Я затронул провокационные действия Азербайджана, совершаемые в условиях эпидемии: Арарат Мирзоян
Поддержи А1+!Председатель Национального собрания Республики Армения Арарат Мирзоян принял участие в дистанционном заседании Совета Парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности. Об этом Арарат Мирзоян написал на своей странице в Facebook.
“Я принял участие в дистанционном заседании Совета ПА ОДКБ. В ходе заседания я затронул провокационные действия Азербайджана, совершаемые в условиях эпидемии․
“Борьба с эпидемией должна стать возможностью примирения народов, думаю, все мы согласны с этой мыслью Генерального секретаря ООН.
Тем не менее, несмотря на призыв Генерального секретаря ООН и мировой гуманитарный кризис, с которым мы все боремся, Азербайджан в эти дни не отказывается от своей политики провокаций и открытия огня в направлении мирного населения.
Подобные действия недопустимы, и я ожидаю их осуждения для сохранения стабильности в регионе”, - написал Мирзоян.