Մահվան 16 նոր դեպք․ ամենաերիտասարդը 41 տարեկան կին է
Հունիսի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 17064 դեպք, որոնցից 6276-ն` առողջացած, 285-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10409 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 83600 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 397 նոր դեպք և 62 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 78 (տղամարդ), 61 (կին), 82 (տղամարդ), 56 (կին), 73 (տղամարդ), 60 (կին), 83 (տղամարդ), 73 (կին), 57 (տղամարդ), 42 (կին), 56 (կին), 71 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 88 (կին), 83 (տղամարդ) և 41 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 94 է:

16 случаев смерти: самой молодой из них 41 год
По состоянию на 11:00 15 июня в Армении подтверждено 17 064 случая коронавирусной болезни, 6 276 больных выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 10 409 пациентов. Всего было проведено 83 600 тестов. Выявлено 397 новых случаев заражения, 62 пациента выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине коронавируса зарегистрировано 285 летальных исходов (увеличились еще на 16).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что умершие пациенты были мужчины 78, 82, 73, 83, 57, 71, 72, 83 лет и женщины 61, 56, 60, 73, 42, 56, 88, 41 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано  еще 3 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 94.