Արայիկ Հարությունյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 11-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Նախագահ Հարությունյանը և Նորին Սուրբ Օծությունը քննարկել են Մայր Աթոռի հետ համագործակցության ծրագրերին, պետություն-եկեղեցի փոխհարաբերություններին և Արցախի հոգևոր կյանքին վերաբերող մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել համավարակի տարածման կանխարգելման ուղղությամբ գործադրվող ջանքերին։
Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Վեհափառ Հայրապետին Արցախին ցուցաբերվող մշտական աջակցության համար և մոտակա ժամանակահատվածում Մայր Աթոռ այցելելու ցանկություն հայտնել: Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը գոհունակությամբ է ընդունել Արայիկ Հարությունյանի մտադրությունը և իր օրհնությունն ու բարեմաղթանքները հղել արցախահայությանը։

Араик Арутюнян провел телефонный разговор с Католикосом Всех Армян
Поддержи А1+!11 июня состоялся телефонный разговор президента Республики Арцах Араика Арутюняна с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
Президент Арутюнян и Его Святейшество обсудили ряд вопросов, касающихся программ сотрудничества с Первопрестольным Эчмиадзином, взаимоотношений между государством и церковью, духовной жизни Арцаха. Были затронуты также усилия, предпринимаемые с целью предотвращения распространения коронавируса.
Президент выразил признательность Верховному Патриарху за оказываемое Арцаху постоянное содействие и выразил желание посетить в ближайшее время Первопрестольный Эчмиадзин. Католикос Всех Армян выразил одобрение намерению Араика Арутюняна и передал свои благословения и добрые пожелания армянам Арцаха.