Շենքի բակում սնդիկ է թափված եղել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունիսի 11-ին, ժամը 08:58-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Իսակովի պողոտայի թիվ 36/2 շենքի բակում մեծ քանակությամբ սնդիկ է թափված:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Բնակչության պաշտպանության և աղետների ռիսկի նվազեցման վարչության Ճառագայթային, քիմիական և կենսաբանական իրավիճակի մոնիտորինգի բաժնի օպերատիվ խումբը։
Պարզվել է, որ շենքի բակում հայտնաբերվել է ապակյա կոտրված տարրա և մոտ 300 գրամ սնդիկ (ցրված վիճակում)։
Քիմիկները սահմանազատել են տարածքը, հավաքել սնդիկը և փոխանցել ոստիկանության Մալաթիա-Սեբաստիայի բաժին։

Во дворе здания была разлита ртуть
11-го июня в 08:56 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, что во дворе дома 36/2 на проспекте Исакова города Ереван разлито большое количество ртути.
На место происшествия выехала оперативная группа отдела радиационного, химического и биологического мониторинга Управления по снижению риска бедствий и гражданской обороны СС МЧС РА.
Выяснилось, что во дворе дома была обнаружена разбитая стеклянная тара и около 300 граммов ртути (в разлитом виде).
Химики огородили территорию сигнальной лентой, собрали ртуть и передали в отдел полиции Малатии-Себастии.