Պաշտոնապես հաստատվել է Ակտաու-Երևան «SCAT» ավիաընկերության DV 5039 չարտերային չվերթը
տեղեկացնում ենք, որ պաշտոնապես հաստատվել է Ակտաու-Երևան «SCAT» ավիաընկերության DV 5039 չարտերային չվերթը (կոմերցիոն հիմունքներով), որը կայանալու է հունիսի 13-ի լույս հունիսի 14-ի գիշերը ժամը 00:40-ին։
Մնացած անհրաժեշտ մանրամասների (տոմսի գին, այն գնելու հնարավորություն և այլն) մասին տեղեկատվությունն ստանալուն պես ՀՀ դեսպանությունը լրացուցիչ կհայտնի։
ՀՀ մուտք գործելու իրավունք ունեցող անձանց մասին տեղեկատվությանը կարելի է ծանոթանալ Պարետատան պաշտոնական կայքից՝
https://covid19.gov.am/hy/travel_and_coronavirus
https://www.gov.am/am/covid-travel-restrictions/
Հիշեցնում ենք, որ ՀՀ կառավարության որոշմամբ Հանրապետությունում արտակարգ դրության ռեժիմը երկարաձգվել է մինչև ս.թ. հունիսի 13-ը:
Այս ընթացքում արտերկրից Հայաստան ժամանող անձանց համար գործելու է 14-օրյա ինքնամեկուսացման պարտադիր պահանջը, որի խախտման համար նախատեսված է վարչական և քրեական պատասխանատվություն:
ՀՀ դեսպանության կողմից քաղաքացիներին կտրամադրվի Ծանուցագիր, որն անհրաժեշտ կլինի ներկայացնել ՀՀ սահմանը հատելիս։
Հայաստան մեկնել պատրաստվող անձանց խնդրում ենք նախապես հայտնել Ղազախստանում ՀՀ դեսպանություն մեկնելու իրենց ցանկության մասին՝ իրենց կողմից նախանշված ինքնամեկուսացման վայրեր տեղափոխումն օպերատիվ կերպով կազմակերպելու և իրականացնելու նպատակով:
Անհրաժեշտ տվյալները (ԱԱՀ, անձնագրի, ծննդյան, կոնտակտային տվյալներ, ինքնամեկուսացման հասցե, հանձնվող ուղեբեռի քանակ, կտոր) կարելի է ուղարկել ՀՀ դեսպանության էլեկտրոնային փոստի հասցեին ([email protected]) կամ ՀՀ դեսպանության հյուպատոսական բաժնի հեռախոսահամարին (+77782291881) WhatsApp հավելվածի օգնությամբ։

Официально утвержден чартерный рейс DV 5039 Актау-Ереван авиакомпании «SCAT»
Для граждан Армении, желающих вернуться из Казахстана в Армению, в ночь с 13 на 14 июня состоится чартерный рейс Актау-Ереван.
Об этом сообщает официальная страница посольства Армении в Казахстане в Facebook.
«Уважаемые соотечественники, сообщаем, что официально утвержден чартерный рейс DV 5039 Актау-Ереван авиакомпании “SCAT” (на коммерческой основе), который состоится в ночь с 13 на 14 июня, в 00:40. После получения информации об остальных необходимых деталях (стоимость билета, возможности его покупки и т.д.) посольство Армении дополнительно сообщит эти данные», - говорится в заявлении посольства.
Граждане Армении, вернувшиеся из Казахстана в Армению, в течение 14 дней будут в самоизоляции, за нарушение которой предусмотрена административная и уголовная ответственность. Посольством Армении гражданам будет предоставлено уведомление, которое необходимо будет представить при пересечении границы Республики Армения.
Лица, желающие вернуться в Армению, должны заранее сообщить о своем желании в посольство Армении в Казахстане с целью оперативной организации и осуществления их перевозки в места самоизоляции. Необходимые данные (паспортные, контактные данные, адрес самоизоляции, количество и вес сдаваемого багажа) можно отправить на адрес электронной почты посольства Армении ([email protected] (+77782291881) при помощи приложения WhatsApp.