Լիտվան բժիշկների թիմ է ուղարկելու Հայաստան՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարելու համար
Աջակցիր «Ա1+»-ինԼիտվայի կառավարությունը կորոնավիրուսի դեմ մղվող պայքարի նպատակով բժիշկների թիմ է ուղարկելու Հայաստան։ Այս մասին «Թվիթերի»-ի իր միկրոբլոգում գրել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Լինաս Լինկևիչուսը։
«Հայաստանը շարունակում է ինտենսիվ պայքարը համաճարակի դեմ։ Լիտվան շարունակում է կանգնել մեր հայ գործընկերների կողքին։ Այսօր Լիտվայի կառավարությունը որոշել է բժիշկների թիմ և փորձագետներ ուղարկել Հայաստան՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի նպատակով»,- գրել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարարը` հայերեն մեկ նախադասություն գրելով. «Միասին հաղթահարելու ենք ամեն փորձություն»։
ԱԺ «Իմ քայլը» պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանն այս առթիվ Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․
«Լիտվայի կառավարությունն այսօր հաստատեց կորոնավիրուսի դեմ մղվող պայքարի նպատակով բժիշկների թիմ (ըստ ՀՀ կարիքների) Հայաստան գործուղելու խիստ կարևոր որոշումը։
Շնորհակալ ենք մեր լիտվացի բարեկամներին, Լիտվայի կառավարությանը։
Այս գործընթացն իրականություն է դարձել Լատվիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանի ամենօրյա հսկայական աշխատանքի շնորհիվ»։

Литва отправит в Армению команду врачей для борьбы с коронавирусом
Правительство Литвы приняло решение отправить в Армению команду врачей для борьбы с коронавирусом. Об этом написал в своем микроблоге в Twitter министр иностранных дел Литвы Линас Линкевичус.
«Армения продолжает интенсивную борьбу с эпидемией. Литва будет рядом со своими армянскими коллегами. Сегодня правительство Литвы решило отправить в Армению команду врачей и экспертов для борьбы с коронавирусом», - написал министр иностранных дел Литвы, добавив и одно предложение на армянском языке: «Вместе мы преодолеем все испытания».
Посол Армении в Литве Тигран Мкртчян на своей странице в Facebook поблагодарил правительство Литвы, отметив, что это решение было очень важным и своевременным.