Նախարարը ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմին է ներկայացրել նորանշանակ պետին
Հունիսի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմին է ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նորանշանակ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանին:
Կարևորելով Օնիկ Գասպարյանի զինվորական կենսագրությունը, հրամանատարական բոլոր օղակներում նրա ծառայությունը՝ ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ այսուհետ ևս վաստակաշատ գեներալը ջանք ու եռանդ չի խնայի ներդնելու իր գիտելիքներն ու ողջ մասնագիտական ներուժը զինված ուժերի առջև դրված խնդիրները բարձր մակարդակով կատարելու համար:
Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանը նշել է, որ իր ղեկավարած կառույցի հիմքում դրվելու է թիմային աշխատանքի գաղափարը, ինչն էլ հանգեցնելու է առավել ցանկալի արդյունքի։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև զինված ուժերում իրականացվող հակահամաճարակային կանխարգելիչ միջոցառումներին վերաբերող հարցեր։

Министр представил руководящему составу МО, ВС и ГШ ВС новоназначенного начальника
Министр обороны Армении Давид Тоноян 10 июня представил руководящему составу Министерства обороны, Вооруженных сил и Генерального штаба ВС новоназначенного начальника Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенанта Оника Гаспаряна.
Отметив значительную военную биографию Оника Гаспаряна, его службы во всех командных звеньях, глава оборонного ведомства Армении выразил уверенность, что и впредь заслуженный генерал не пожалеет сил и энергии для выполнения поставленных перед Вооруженными силами задач на самом высоком уровне.
Выразив благодарность за оказанное доверие, генерал-лейтенант Оник Гаспарян отметил, что в основе деятельности возглавляемой им структуры будет заложена идея командной работы, что приведет к более желаемым результатам.
В ходе встречи были обсуждены также и вопросы, касающиеся осуществляемых в Вооруженных силах превентивных противоэпидемических мероприятий.