Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալիայի Հանրապետության նախագահ Մարսելու Ռեբելու Դե Սոուզային ազգային տոնի՝ Պորտուգալիայի օրվա առթիվ:
Նախագահ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ հայ-պորտուգալական կապերը կամրապնդվեն տարբեր բնագավառներում։ «Հավատացած եմ, որ 2019 թվականի ապրիլին Պորտուգալիա կատարած աշխատանքային այցիս ընթացքում կայացած հանդիպումներն ու քննարկումները կնպաստեն մեր ժողովուրդների միջև հարաբերությունների ակտիվացմանը, տնտեսական համագործակցության զարգացմանը և նոր հավակնոտ նախագծերի իրականացմանը»,-մասնավորապես նշվում է ուղերձում:
Նախագահ Սարգսյանը Մարսելու Ռեբելու Դե Սոուզային ամենայն բարիք և հաջողություն է մաղթել, իսկ Պորտուգալիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Президент Саркисян направил поздравительное послание
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Республики Португалия Марселу Ребелу де Соузе по случаю национального праздника - Дня Португалии.
Президент Саркисян выразил уверенность, что армяно-португальские связи продолжат укрепляться в различных сферах. “Уверен, что встречи и обсуждения, состоявшиеся в апреле 2019 года в ходе моего рабочего визита в Португалию, будут способствовать активизации отношений между нашими народами, развитию экономического сотрудничества и реализации новых амбициозных проектов”, - говорится в послании президента.
Президент Саркисян пожелал Марселу Ребелу де Соузу всех благ и успехов, а народу Португалии - мира и благоденствия.