Հունիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 14103 դեպք, որոնցից 5226-ն` առողջացած, 227-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8573 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 73156 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 428 նոր դեպք և 775 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 62 (կին), 54 (տղամարդ), 60 (կին), 58 (տղամարդ), 59 (կին), 66 (կին), 84 (տղամարդ), 93 (տղամարդ), 75 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 77 է:

Поддержи А1+!По состоянию на 11:00 10 июня в Армении подтверждено 14 103 случая коронавирусной болезни, 5 226 больных выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 8 573 пациента. Всего было проведено 73 156 тестов. Выявлено 428 новых случаев заражения, 775 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине коронавируса зарегистрировано 227 летальных исходов (увеличились еще на 10).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие пациенты были мужчины 71, 54, 58, 84, 93, 75 лет и женщины 62, 60, 59, 66 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано еще 3 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев – 77.