Գրանցվել է 438 դեպք, որից 200-ը՝ արտակարգ․ ԱԻՆ
Հունիսի 1-7-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 438 դեպք, որից 200-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 124 հրդեհի, մեկ փլուզման, մեկ ջրահեղձման, երեք ուժեղ կարկուտի դեպքեր, 56 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ութ ինքնասպանության փորձ, ինչպես նաև՝ 123 կենցաղային կանչ. տուժել է 73 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է հինգ քաղաքացի:
Արձանագրվել է թունավորման հինգ դեպք:
Ցավոք, նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է ինը մահ:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման չորս դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել յոթ քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված չորս տրանսպորտային միջոց:

Зарегистрировано 438 случаев, из которых 200 – чрезвычайные: МЧС
В Национальном центре кризисного управления спасательной службы МЧС Армении с 1 по июня 7 зарегистрировано 438 случаев, из которых 200 - чрезвычайные. В том числе 124 пожара, один обвал, три случая урона от града, 56 дорожно-транспортных происшествий, восемь попыток самоубийства, а также 123 бытовых вызова, пострадали 73 человека, в результате оперативно-спасательный операций спасены пять граждан.  Зафиксировано пять случаев отравления.
«К сожалению, на прошлой неделе было зарегистрировано девять смертей.
В связи с погодными условиями и другими факторами зафиксировано 4 случая блокирования транспортных средств. Спасатели оказали помощь семи гражданам и доставили в безопасное место четыре автомобиля, заблокированных на автодорогах.
МЧС Армении призывает быть бдительными и строго соблюдать правила безопасности как в быту, так и на дорогах», - в сообщении МЧС Армении.