Տիգրան Ավինյանը և Արսեն Թորոսյանն այցելել են բժշկական հաստատություններ (տեսանյութ)
Հունիսի 5-ին ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը և Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը շրջայց են կատարել «Նորք Ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում» և «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում:
Բուժհաստատությունների ղեկավարների ուղեկցությամբ Տիգրան Ավինյանը և Արսեն Թորոսյանը ծանոթացել են հիվանդանոցային պայմաններին, բուժման գործընթացին, առկա խնդիրներին, ինչպես նաև շրջել են բաժանմունքներում և պացիենտներից հետաքրքրվել առողջական վիճակի վերաբերյալ:
Փոխվարչապետն առանձնակի ուշադրություն է դարձրել վերակենդանացման բաժանմունքում առկա բժշկական սարքերին, ինչպես նաև համակարգչային տոմոգրաֆիայի հնարավորություններին:
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում ներկաները ծանոթացել են կորոնավիրուսով վարակվածների սպասարկման համար կառուցվող նոր բաժանմունքի ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Փոխվարչապետը կարևորել է առողջապահական համակարգի հնարավորությունների ու ռեսուրսների առավելագույն ընդլայնումը՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարում բնակչությանն առավել որակյալ և ժամանակին բժշկական ծառայություններ մատուցելու տեսանկյունից:
Առողջապահության նախարարն իդեպ ֆբ-ի իր էջում գրել է, որ ծանոթացել են նաև ինֆեկցիոնում կառուցված մոդուլային և համակարգչային տոմոգրաֆիայի բաժանմունքներին, ինչպես նաև Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ 2-րդ ռեանիմացիոն բաժանմունքի շինարակական աշխատանքներին, որը պատրաստ կլինի անհրաժեշտության դեպքում պացիենտներ ընդունել մոտ 1,5 ամիս հետո:

Тигран Авинян и Арсен Торосян посетили медучреждения (видео)
Вице-премьер Республики Армения, комендант Тигран Авинян и министр здравоохранения Арсен Торосян 5 июня посетили инфекционную клиническую больницу “Норк” и медицинский центр “Святого Григория Просветителя”.
В сопровождении руководителей медицинских учреждений Тигран Авинян и Арсен Торосян ознакомились с условиями больницы, процессом лечения, имеющимися проблемами, а также прошлись по отделением и поинтересовались у пациентов состоянием их здоровья.
Вице-премьер обратил особое внимание на медицинское оборудование в реанимационном отделении, а также на возможности компьютерной томографии.
В медицинском центре “Святого Григория Просветителя” присутствующие ознакомились с работами по строительству нового отделения для обслуживания инфицированных коронавирусом пациентов.
Вице-премьер подчеркнул важность максимального расширения возможностей и ресурсов системы здравоохранения с точки зрения предоставления населению качественных и своевременных медицинских услуг в борьбе с коронавирусом.