Արմեն Սարգսյանը շարունակում է հանդիպումներ ունենալ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված իրավիճակը և դրա հետևանքներն ու հաղթահարման ուղիները քննարկելու նպատակով շարունակում է հանդիպումները խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների, տարբեր ոլորտների մասնագետների հետ:
Այս շրջանակում նախագահ Սարգսյանը հանդիպումներ է ունեցել նախկին փոխվարչապետ, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի բիզնեսի և տնտեսագիտության դպրոցի դեկան Վաչե Գաբրիելյանի, ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախկին նախարար Լևոն Բարխուդարյանի, Կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ Բագրատ Ասատրյանի, տնտեսագետ, Երևանի նախկին քաղաքապետ Վահագն Խաչատրյանի հետ։
Քննարկումների ընթացքում անդրադարձ է եղել կորոնավիրուսի համավարակի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին, համավարակի տնտեսական հետևանքների հաղթահարման ուղիներին ու հնարավորություններին։

Армен Саркисян продолжает проводить встречи
Президент Республики Армения Армен Саркисян продолжает встречи с парламентскими и внепарламентскими силами, общественными организациями, специалистами различных сфер с целью обсуждения ситуации, обусловленной эпидемией коронавируса, и ее последствий и путей их преодоления.
Президент Саркисян провел онлайн обсуждения с бывшим вице-премьером, деканом Школы бизнеса и экономики Американского университета Армении Ваче Габриеляном, экс-министром финансов и экономики Левоном Бархударяном, экс-председателем Центрального банка Багратом Асатряном, экономистом, бывшим мэром Еревана Ваагном Хачатряном.
В ходе обсуждений была затронута ситуация, сложившаяся вследствие эпидемии коронавируса, пути и возможности преодоления ее экономических последствий.