97008168_795312054335134_240605536800735232_n
Առողջապահության նախարարի խորհրդական, Երևանի ավագանու անդամ  Աշոտ Սարգսյանը իր ֆեյսբուքյան էջում մայիսի 9-ին տեղեկացրել էր, որ ներխուժել են իրեն պատկանող «Individuum Casting Production» գրասենյակ,  կոտրել գրեթե բոլոր դռները, և գողացել ընդամենը մեկ հեռախոս:
«Ա1+» -ը կապ հաստատեց նրա հետ, պարզելու՝ արդյո՞ք դեպքի վերբերյալ հանգամանքներ պարզվել են:
Աշոտ Սարգսյանը նշեց, որ երեկ լրատվական և Shamshyan.com  կայքերից է տեղեկացել, որ ոստիկանությունը կենտրոնական բաժին գողություն կատարելու կասկածանքով բերման է ենթարկել Երևան քաղաքի Նորագյուղ թաղամասի բնակիչ 19-ամյա Արա Հակոբյանին: Ով մեղադրվում է գրասենյակից  Սամսունգ տեսակի բջջային հեռախոս գողանալու մեջ:
«Տեսախցիկը, որը պատկանում է ընդհանուր շենքին, ֆիքսել է 2 անձի: Ըստ տեղախցիկի դեպքը տեղի է ունեցել երեկոյան 9-ին, սակայն հստակ չեմ կարող ասել: Մենք մայիսի 9-ի առավոտյան հայտնաբերել ենք, որ փականները վնասած են, հրավիրել ենք ոստիկանություն: Ոստիկանությունը եկավ իր գործողություններն արեց, տեսախցիկների տվյալները վերցրեց և գնաց: Երեկ լրատվականներով տեսել եմ, որ 19 տարեկան տղա է եղել, չգիտեմ ով է» :
Հարցին՝ թե դուք նշել եք, որ այս ամենում քաղաքական ենթատեստ եք տեսնում, ի՞նչ նկատի ունեք, կա՞ն անձիք ում կասկածում եք, Աշոտ Սարգսյանը պատասխանեց.
«Հստակ չեմ կարող ասել, որ կոնկրետ ինչ որ բանի հետ է կապված: Ուղղակի շատ անտրամաբանական է, որ 4-րդ հարկ են հասնում, մտնում են մեր գրասենյակի տարածք, գրասենյակում բազմաթիվ իրեր են եղել, բայց տարօրինակ է, որ կողպեքներն են վնասել, դարակները քանդել են և հեռախոս են միայն տարել»:
Հարցին թե ինչո՞ւ են հեռախոսը տարել և ի՞նչ կարևոր տեղեկատվություն կարող է լինել  Աշոտ Սարգսյանը պատասխանեց.
«Կարևոր տեղեկություն չկար, հեռախոսն էլ հին էր: Տրամաբանություն չեմ տեսնում 4 հարկ բարձրանալ ոչինչ չտանել: Դա ավելի շատ խոսում է երևի նրա մասին,  որ ուզում էին հասկացնել ինչքան հեշտ և հասանելի է իրենց համար ամեն բան, այլ կերպ չեմ կարող բացատրել». նշեց նա:

97008168_795312054335134_240605536800735232_n
Советник министра здравоохранения, член совета старейшин Еревана Ашот Саркисян на своей странице в фейсбук 9-го мая сообщил, что ворвались в принадлежащий ему офис «Individuum Casting Production», сломали почти все двери и украли всего лишь один телефон.
«А1+» связался с ним, чтобы выяснить, установлены ли обстоятельства происшествия?
Ашот Саркисян отметил, что вчера из информационных сайтов и Shamshyan.com   узнал, что в центральное отделение полиции по подозрению в совершении кражи задержали жителя квартала Норагюх города Еревана 19-летнего Ара Акопяна. Который обвиняется в краже из офиса сотового телефона Самсунг.
«Видеокамера, принадлежащая общему зданию, зафиксировала 2 человек. По данным камеры, происшествие имело место в 9 вечера, однако я не могу сказать точно. Мы утром 9-го мая обнаружили, что замки повреждены, вызвали полицию. Полиция приехала, сделала свое дело, взяла данные камер и уехала. Вчера по новостям я увидел, что был 19-летний парень, не знаю, кто он».
На вопрос: вы отмечали, что видите во всем этом политический подтекст, что имеете в виду, есть люди, которых вы подозреваете? Ашот Саркисян ответил:
«Я не могу точно сказать, что это конкретно с чем-то связано. Просто очень нелогично, что добираются до 4-го этажа, проникают на территорию нашего офиса, в офисе было множество вещей, но странно, что они повредили замки, порылись в ящиках и унесли только телефон».
На вопрос, почему унесли телефон, и какая важная информация может там быть, Ашот Саркисян ответил:
«Важной информации не было, это был старый телефон. Я не вижу логики в том, чтобы подняться на 4-й этаж и ничего не унести. Это больше говорит наверное о том, что хотели дать понять как для них все легко и доступно, по-другому не могу объяснить», - отметил он.