Արթուր Վանեցյան  Artur Vanecyan
ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը Հատուկ քննչական ծառայությունում է: Factor.am-ի թղթակիցը փոխանցել է, որ Վանեցյանին տեսել է ՀՔԾ-ի շենք մտնելիս:
ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը «Ա1+»-ին փոխանցեց, որ տեղեկատվությունն այս պահին չի մեկնաբանում:
Նա չհստակեցրեց նաև՝ ԱԱԾ նախկին պետը այս պահին ՀՔԾ-ում է, թե ոչ եւ ինչ գործի շրջանակում։
Կապ հաստատեցինք նաև ԱԱԾ նախկին  տնօրենի փաստաբան Արամազդ Կիվիրյանի հետ: Վերջինս  ասաց, որ տեղեկություններ չունի․ տեղեկացել է մամուլից:
Հիշեցնենք, որ հայտնի գաղտնալսման և ՀՖՖ-ում առերևույթ չարաշահումների դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործի շրջանակում Արթուր Վանեցյանը վկայի դատավարական կարգավիճակով հացաքննվել էր հունվարի վերջին Քննչական կոմիտեում:

Արթուր Վանեցյան  Artur Vanecyan
Бывший директор СНБ Артур Ванецян находится в Специальной следственной службе. Корреспондент Factor.am-а сообщил, что видел Ванецяна входящим в здание ССС.
Пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян сообщила «А1+», что на данный момент не комментирует информацию.
Она также не уточнила, находится ли бывший начальник СНБ в настоящий момент находится в ССС и в рамках какого дела.
Мы также связались с адвокатом бывшего директора СНБ Арамаздом Кивиряном. Последний сказал, что у него нет информации, он узнал из прессы.
Напомним, что в рамках уголовного дела, расследуемого в связи с известной прослушкой и явными злоупотреблениями в ФФА Артур Ванецян в статусе свидетеля был допрошен в Следственном комитете в конце января.