Բակո Սահակյանը պարգեւատրելու մասին հրամանագրեր է ստորագրել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի եւ Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագրեր պարգեւատրելու մասին:
Պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողներ եւ Արցախյան ազատամարտի վետերաններ պարգեւատրվել են պետական բարձր պարգեւներով` Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության, հայրենիքի պաշտպանության գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար:
Ակտիվ ու բեղմնավոր աշխատանքի, Արցախի Հանրապետության զարգացման եւ անվտանգության ապահովման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար պետական բարձր պարգեւների եւ կոչումների են արժանացել պետական համակարգի եւ տարբեր ոլորտների մի խումբ երախտավորներ:

Бако Саакян подписал указы о награждении
Поддержи А1+!По случаю Дня Победы, 28-летия Армии обороны Республики Арцах и освобождения Шуши президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указы о награждении.
Группа военнослужащих Армии обороны и ветераны Арцахской войны за мужество и отвагу, проявленные в боях по защите Родины, значительный вклад в дело защиты Родины награждены высокими государственными наградами.
За активную и плодотворную работу, значительный вклад в дело развития и обеспечения безопасности Республики Арцах высоких государственных наград и званий удостоилась группа служащих государственной системы и других сфер.