Ակտիվիստ Հայկ Բարսեղյանն առավոտյան բերման է ենթարկվել, ապա՝ ազատ արձակվել
SOS նախաձեռնության անդամ, ակտիվիստ Հայկ Բարսեղյանն այսօր առավոտյան բերման է ենթարկվել Ոստիկանության կենտրոնական բաժին՝ վարչական իրավախախտում կատարելու համար։
Այս մասին «Ա1+»-ին ասաց Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ Զարզանդ Գաբրիելյանը։
Հայկ Բարսեղյանը բերման է ենթարկվել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 182.3. հոդվածով նախատեսված իրավախախտում կատարելու համար, այն է՝ արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտելը։
«Կազմվել է համապատասխան արձանագրություն ու ազատ է արձակվել»,- հավելեց պարոն Գաբրիելյանը։
Նշենք, որ Հայկ Բարսեղյանը գիշերը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում անդրադարձել էր նախորդ օրը Կառավարության շենքի դիմաց ակցիա իրականացրած Միքայել Մարգարյանին և նրա երկու երեխաներին բերման ենթարկելուն։
Հայկ Բարսեղյանն այսօր ժամը 12-ին պատրաստվում էր ակցիա իրականացնել Կառավարության շենքի դիմաց։ Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում նա կոչ էր արել, որ ցանկացողները կարող են իրեն միանալ։

Активиста Айка Барсегяна утром задержали, затем отпустили
Члена инициативы SOS, активиста Айка Барсегяна сегодня утром задержали в отделении Кентрон Полиции за совершение административного правонарушения.
Об этом «А1+» сказал начальник управления Полиции по связям с общественностью и информации Зарзанд Габриелян.
Айк Барсегян был задержан за совершение правонарушения, предусмотренного статьей 182,3 Административного кодекса РА – нарушение правил режима чрезвычайного положения.
«Составлен соответствующий протокол и освобожден», - добавил господин Габриелян.
Отметим, что Айк Барсегян ночью в прямом эфире фейсбук обратился задержанию к Микаэла Маргаряна, проводившего акцию напротив здания правительства, и его  двоих детей.
Айк Барсегян сегодня в 12 часов собирался провести акцию напротив здания Правительства. В прямом эфире фейсбук он призвал желающих присоединиться.