Կառավարության առաջարկով Ազգային ժողովն արտահերթ նիստ կգումարի
Կառավարությունն այսօր՝ ապրիլի 9-ի հերթական նիստում որոշում ընդունեց առաջարկել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահին՝ ապրիլի 13-ին ժամը 11:00-ին գումարել ԱԺ արտահերթ նիստ: Հարցը Կառավարության նիստի չզեկուցվող հարցերի շարքում էր:
Կառավարությունը օրենդիրին առաջարկում է նիստի հետևյալ օրակարգը.
1) «Դեղերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծ.
(առաջին ընթերցում),
(երկրորդ ընթերցում)
2) «Բնակչության բժշկական օգնության և սպասարկման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին և «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքների նախագծերի փաթեթ.
(երկրորդ ընթերցում):
Հայաստանի  Հանրապետության  Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում  կառավարության ներկայացուցիչը կլինի  ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Անահիտ Ավանեսյանը:

По предложению Правительства Национальное собрание созовет внеочередное заседание
По предложению правительства 13 апреля, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание Национального собрания Армении. Решение об этом было принято на заседании правительства 9 апреля.
На заседании будут обсуждены проект закона О внесении изменения в Закон Республики Армения “О лекарствах” (первое чтение) (второе чтение) и пакет проектов законов О внесении дополнения в Закон Республики Армения “О медицинской помощи и обслуживании населения” и О внесении дополнения в Закон Республики Армения “О лицензировании” (первое чтение) (второе чтение). Обсуждение вопросов повестки дня внеочередного заседания во втором чтении будет организовано в течение 24 часов после их принятия в первом чтении. Для представления письменных предложений по проектам и заключения головной комиссии будет установлено по три часа.