92780263_1418010791705322_5508308132784242688_n
Ճանապարհների պահպանման և սպասարկման գարուն-ամառ-աշուն ժամանակաշրջանում (ապրիլի 1-ից մինչև նոյեմբերի 15-ը) ՀՀ ՏԿԵՆ «Ճանապարհային դեպարտամենտ» ՊՈԱԿ-ը միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհներին իրականացնում է ընթացիկ ամառային սպասարկման աշխատանքներ։ Մասնավորապես, կատարվում են փոսային նորոգման, ճաքալցման, կողնակների լրացման, հարթեցման և վերականգնման, կողային առուների մաքրման, կահավորման, անվտանգության էլեմենտների վերականգնման, նշագծման, ճանապարհների ծածկի, մայթերի, վաքերի աղբից մաքրման աշխատանքներ:
Գործընթացն ապահովում է ճանապարհներով բնականոն երթևեկությունը:
Այս օրերին կապալառու կազմակերպությունները նշված աշխատանքները կազմակերպում են՝ հետևելով պարետի կողմից տրված հրահանգներին և ցուցումներին‚ պահպանելով սահմանված անվտանգ և առողջության համար անվնաս սանիտարահիգիենիկ պայմանները։

92780263_1418010791705322_5508308132784242688_n
В период работ по сохранению и обслуживанию дорог – весной, летом, осенью (с 1 апреля по 15 ноября) ГНКО “Дорожный департамент” Министерства территориального управления и инфраструктур Республики Армения на автодорогах межгосударственного и республиканского значения осуществляет работы по текущему сезонному обслуживанию.
В частности, проводятся работы по заполнению ям, ремонту трещин, сглаживанию и восстановлению обочин, очистке боковых водных отводов, восстановлению элементов безопасности, маркировке, очистке покрытия дорог и тротуаров от мусора.
“Сообщаем, что в эти дни подрядные организации организуют указанные работы, следуя инструкциям и указаниям, указаниям коменданта, соблюдая установленные санитарно-гигиенические нормы”, - говорится в сообщении ГНКО.