60000 թեսթ, 120 հատ թոքերի արհեստական օդափոխման սարքեր եւ այլ սարքավորումներ ժամեր անց կլինեն Երեւանում
Պարետ Տիգրան Ավինյանը գրառում է արել․
Ժամեր անց Երևանում վայրէջք կկատարի պարետատան նախաձեռնած հատուկ չվերթով Չինաստանից Հայաստան տեղափոխվող ՀՀ պետական միջոցների հաշվին ձեռքբերված, Չինաստանի պետական մարմինների, ինչպես նաև հայ և չինացի բարերարների կողմից նվիրաբերած բժշկական պարագաների և սարքավորումների խմբաքանակը.
120 հատ թոքերի արհեստական օդափոխման սարքեր,
2 թթվածնի մատակարարման կայան,
60 000 հատ թեստ,
60 000 հատ բժշկական դիմակ,
280 000 հատ պաշտպանիչ դիմակ,
20 000 հատ պաշտպանիչ ակնոցներ,
100 000 հատ պաշտպանիչ արտահագուստ, ինչպես նաև դեղամիջոցներ:
Տվյալ չվերթով Հայաստան են ժամանելու նաև օրեր շարունակ Չինաստանում Հայաստանի դեսպանությունում բնակվող ՀՀ երկու քաղաքացիներ, ովքեր անցնելու են 14-օրյա կարանտինային ռեժիմ:
Շնորհակալություն ենք հայտնում Չինաստանի կառավարությանը՝ թռիչքի իրականացմանն աջակցելու համար, ինչպես նաև գործընթացում ներգրավված գերատեսչություններին:
Առանձնահատուկ շնորհակալություն թռիչքը իրականացրած օդաչուներին և Չինաստանում ՀՀ դեսպանությանը:
Ի դեպ, արկղի վրա գրված է՝ թող մեր ընկերությունն ավելի երկար լինի, քան Յանցզի գետն է և ավելի բարձր, քան Արարատ լեռն է։

60000 тестов, 120 аппаратов для искусственной вентиляции легких и прочее оборудование будет в Ереване через несколько часов
Перевозящий крупную партию медицинских принадлежностей и оборудования, приобретенный за счет государственных средств Армении и подаренных госорганами Китая, а также армянскими и китайскими благотворителями, самолет скоро прибудет в Ереван. Специальный рейс был инициирован комендатурой Армении. Об этом говорится на странице Единого армянского информационного центра в Facebook.
«Через несколько часов в Ереване совершит посадку самолет с партией медицинских препаратов и оборудования, доставляемых из Китая в Армению специальным рейсом, инициированным комендантом Армении. Партия приобретена за счет государственных средств Армении, подарена государственными органами Китая, а также армянскими и китайскими благотворителями», - говорится в сообщении.