Իրանական կողմի նախաձեռնությամբ ԱԳ նախարարների հեռախոսազրույց է եղել
Ապրիլի 8-ին իրանական կողմի նախաձեռնությամբ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին նոր տիպի կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ գործադրվող ջանքերի վերաբերյալ: Նախարար Զարիֆը Իրանի կառավարության անունից ցավակցություն հայտնեց իր գործընկերոջը՝ կորոնավիրուսի հետևանքով գրանցված զոհերի կապակցությամբ և զորակցություն մաղթեց հայ ժողովրդին:
ԱԳ նախարար Մնացականյանը ներկայացրեց ՀՀ կառավարության կողմից համավարակի տարածման դեմ արդյունավետ պայքարելու ուղղությամբ գործադրվող ջանքերը և բարձր գնահատեց Իրանի կողմից արտահայտված զորակցությունը: Անդրադարձ կատարվեց կորոնավիրուսի դեմ համընդհանուր պայքարին և ստեղծված պայմաններում հայ-իրանական համագործակցությանը:

По инициативе иранской стороны состоялся телефонный разговор
По инициативе иранской стороны министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 8 апреля провел телефонный разговор с министром иностранных дел Ирана Мохаммадом Джавадом Зарифом.
Собеседники обменялись мнениями вокруг усилий по борьбе с новым коронавирусом. Министр Зариф от имени правительства Ирана выразил соболезнования своему коллеге в связи с погибшими в результате коронавируса граждан и выразил поддержку армянскому народу.
Министр иностранных дел Мнацаканян представил усилия правительства Армении по эффективной борьбе с распространением вируса и высоко оценил поддержку Ирана. Стороны коснулись всеобщей борьбы против коронавируса и армяно-иранского сотрудничества в сложившихся условиях.