Ինչ վիճակում են «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում գտնվողները․ԱԳՆ
ԱԳՆ հայտարարությունը «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների հետ կապված իրավիճակի վերաբերյալ
Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների հետ կապված իրավիճակի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է ՀՀ քաղաքացիների հետ: Վերջիններիս այցելել են դեսպանության աշխատակիցները, տրամադրել առաջին անհրաժեշտության պարագաներ: Դեսպանության տվյալներով՝ օդանավակայանում գտնվում էին մոտ 25 ՀՀ քաղաքացիներ, որոնցից 18-ին, իրենց ցանկությանն ընդառաջ, ՀՀ դեսպանությունն ապահովել է կեցություն օդանավակայանի մոտակայքում գտնվող հյուրանոցներից մեկում։
Մեր քաղաքացիներին ևս մեկ անգամ հորդորում ենք մշտական կապ պահպանել ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության հետ, վստահել բացառապես պաշտոնական աղբյուրներից ստացվող կամ դրանց հիման վրա տրամադրվող տեղեկատվությանը, պահպանել հանգստություն և զգոնություն:

В каком состоянии находящиеся в аэропорту «Домодедово»: МЧС
Посольство Республики Армения в Российской Федерации находится в постоянном контакте с находящимися в аэропорту “Домодедово” в Москве гражданами Армении. Об этом сообщило министерство иностранных дел Республики Армения.
Находящихся в аэропорту “Домодедово” граждан Армении посетили сотрудники посольства и предоставили им все необходимое. По данным посольства, в аэропорту находилось около 25 граждан Армении, 18 из которых, согласно их пожеланиям, посольством были предоставлены ночлеги в одной из гостиниц рядом с аэропортом.
Министерство иностранных дел вновь призывает поддерживать постоянный контакт с посольством Республики Армения в Российской Федерации, полагаться исключительно на информацию, полученную или предоставленную на основе официальных источников, соблюдать спокойствие и бдительность.
2 апреля посол Армении в РФ Вардан Тоганян встретился с гражданами Армении в “Домодедово” и обсудил вопрос предоставления предметов первой необходимости. Большинство граждан покинули аэропорт и поехали к своим родственников.