Կորոնավիրուսի հաստատված 249 դեպք․ 77-ամյա քաղաքացու վիճակը ծայրահեղ ծանր է (տեսանյութ)
Հայաստանում մարտի 24-ի ժամը 18.30-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված 249 դեպք կա, որոնց մեծ մասը  «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում են, մյուսները՝ հանրապետության այլ բուժհաստատություններում: Կորոնավիրուսի  դեպքեր հայտնաբերվել են Երեւանում, Արմավիրի, Արարատի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Սյունիքի, Շիրակի եւ Լոռու մարզերում
Այս մասին իր ուղերձում նշեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Այս պահին թոքաբորբ ունեցող 30 հիվանդ կա, նրանցից 5-ը գտնվում են ինտենսիվ  թերապիայի բաժանմունքում։
Ըստ Նիկոլ Փաշինյանի՝ դժբախտաբար, 77-ամյա քաղաքացու վիճակը ծայրահեղ ծանր է: 4-ի վիճակը  եւս  բժիշկները գնահատում են ծանր:
Այս պահի դրությամբ՝ 868  քաղաքացիներ մեկուսացված են, ավելի քան 2419 քաղաքացի՝ ինքնամեկուսացվել է ։
Նիկոլ Փաշինյանը հույս հայտնեց, որ նրանք չենք խախտի մեկուսացման եւ ինքնամեկուսացման պահանջները։ Եւ կոչ արեց բոլորին այս ժամանակահատվածն օգտագործել ինքնակրթելու  եւ մտածելու համար։

249 подтвержденных случаев коронавируса: состояние 77-летнего гражданина крайне тяжелое (видео)
По состоянию на 18:30, 24 марта, в Армении зарегистрировано 249 подтвержденных случаев коронавируса, большинство из которых находятся в ереванской инфекционной больнице «Норк», а другие - в других медицинских учреждениях страны. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем послании, адресованном народу.
«В настоящее время у некоторых из них даже нет высокой температуры, что вселяет надежду на то, что многие будут вылечены даже без какого-либо медицинского вмешательства, и главная цель пребывания в больнице сейчас - не заразить других граждан», - сказал премьер-министр.