Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի համահիմնադիր Հակոբ Հակոբյանին, «Սևան Ստարտափ Սամմիթ» ծրագրի տնօրեն Վահագն Ռափյանին և «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի տնօրեն Արսեն Հարությունյանին:
Նշելով, որ նորարարություններն ու հաջողակ ստարտափերն են ապագայի ճիշտ ճանապարհը՝ նախագահը քաջալերել է երիտասարդներին շարունակել իրենց ծրագրերի ու գաղափարների իրականացումը:
Հյուրերը նախագահ Սարգսյանին ներկայացրել են «Սևան Ստարտափ Սամմիթ-2020»-ի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքն, ինչպես նաև ցանկություն են հայտնել, որ նախագահն իր նախաձեռնած հեռավար դասախոսությունններից մեկը նվիրի ստարտափի թեմային՝ առցանց մասնակից դարձնելով նաև երիտասարդների «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամից և «Սևան Ստարտափ Սամմիթ» ծրագրից:

Президент Саркисян принял представителей фонда «Стартап Армения»
Поддержи А1+!Президент Армении Армен Саркисян 24 марта принял соучредителя фонда «Стартап Армения» Акопа Акопяна, директора программы «Севан Стартап Саммит» Ваагна Рапяна и директора фонда «Стартап Армения» Арсена Арутюняна.
Отметив, что инновации и успешные стартапы - это правильный путь в будущее, президент призвал молодежь продолжать реализацию своих программ и идей.
Гости проинформировали президента Саркисяна о подготовке к «Севан Стартап Саммит 2020» и выразили пожелание, чтобы президент посвятил одну из своих дистанционных лекций теме стартапа, в том числе для членов фонда «Стартап Армения» и программы «Севан Стартап Саммит».