Արայիկ Հարությունյան1
Արցախի Հանրապետության նախագահի թեկնածու Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ նոր տեսակի կորոնավիրուսի ներթափանցման ու տարածման վտանգով պայմանավորված վաղաժամ դադարեցնում է նախընտրական հանդիպումները:
Այս մասին նա գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Չնայած Մայր Հայրենիքում իրականացվող պայքարի տարբեր եղանակներին ու կիրառվող խիստ միջոցներին՝ մտահոգիչ է, որ նոր տեսակի կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը շարունակում է աճել: Ինչպես տեղյակ եք, օրեր առաջ մեր քաղաքական թիմը հրաժարվել էր փակ տարածքներում ինտենսիվ հանդիպումների անցկացումից, սակայն, հաշվի առնելով օրըստօրե վարակի ներթափանցման ու տարածման վտանգը, որոշում ենք կայացրել մարտի 25-ին եզրափակել մեր հանդիպումները նաև բաց տարածքներում:
Հայցում ենք մեր այն բոլոր հայրենակիցների ներողամտությունը, որոնց հետ չհասցրեցինք հանդիպել: Իրավիճակով պայմանավորված՝ մեկ օրով հետաձգում եմ նաև մարտի 25-ին նախատեսված առցանց ասուլիսը: Իսկ  այսօր կլինեմ Մարտունի քաղաքում, որտեղ ժամը 18:00-ին «Ավագյան-Արենա» մարզադաշտում հանդիպում կունենամ շրջկենտրոնի բնակչության հետ: Նախընտրական «ձևավորված ավանդույթ»-ի համաձայն՝ պատրաստվում եմ մի քանի ուշագրավ հայտարարություններ անել: Հանդիպմանը կարող եք հետևել իմ ֆեյսբուքյան էջով՝ ուղիղ տեսակապի միջոցով:

Արայիկ Հարությունյան1
Кандидат в президенты Республики Арцах Араик Арутюнян заявил, что в связи с угрозой проникновения и распространения нового коронавируса, он преждевременно прекращает предвыборные встречи. Об этом Араик Арутюнян написал на своей странице в Facebook.
“Несмотря на различные методы борьбы с коронавирусом, вызывает беспокойство, что число заразившихся коронавирусом нового типа продолжает расти. Как вам известно, несколько дней назад наша политическая команда отказалась от проведения интенсивных встреч на закрытых территориях, однако, учитывая опасность проникновения и распространения инфекции, мы приняли решение  25 марта завершить наши встречи также и на открытых территориях.
Мы просим прощения у всех наших соотечественников, с которыми не успели встретиться. В связи с ситуацией я на один день откладываю также и запланированную на 25 марта онлайн пресс-конференцию. Сегодня я буду в городе Мартуни, где в 18:00 на стадионе “Авакян-Арена” я встречусь с населением райцентра. Согласно предвыборной сформировавшейся традиции, я  сделаю несколько примечательных заявлений. За встречей можно следить на моей странице в Facebook, посредством прямой видеосвязи.