Արթուր Պողոսյանը նշանակվել է ՀՀ զինված ուժերի բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Արթուր Պողոսյանին ՀՀ զինված ուժերի բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ նշանակելու մասին։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին¦ օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի. Արթուր Պողոսյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի բարոյահոգեբանական ապահովման վարչության պետ»,- ասված է նախագահի հրամանագրում:

А. Погосян назначен начальником управления морально-психологического обеспечения Вооруженных сил РА
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ о назначении Артура Погосяна начальником управления морально-психологического обеспечения Вооруженных сил Армении.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 1 статьи 35.1 и пункту 1 части 1 статьи 36 Закона “О военной службе и статусе военнослужащего”, назначить Артура Погосяна начальником управления морально-психологического обеспечения Вооруженных сил Республики Армения”, - говорится в указе президента.