Բարեգործական ճաշարանները չեն գործում․ սնունդը հասցվում է բնակության վայր
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հետ համագործակցությամբ՝ «Առաքելություն Հայաստան» կազմակերպությունը շահառու անձանց տեղեկացնում և հորդորում է նվազագույնի հասցնել այցելությունները կազմակերպության ենթակառուցվածքներ՝ կորոնավիրուսի վարակի տարածումը հնարավորինս կանխելու համար:
Տեղեկացնում ենք, որ կազմակերպությունը՝ մինչև երկրում հայտարարված արտակարգ դրության ավարտը, դադարեցնում է ցերեկային կենտրոնների և բարեգործական ճաշարանների գործունեությունը՝ ելնելով շահառուների և աշխատակիցների անվտանգությունից:
Միևնույն ժամանակ, տեղեկացնենք, որ բարեգործական ճաշարանից օգտվող քաղաքացիների սնունդը կազմակերպության աշխատակիցների միջոցով հասցվում է քաղաքացիների բնակության վայր:
Շահառուներին անհրաժեշտ տեղեկատվություն և խորհրդատվություն կտրմադրվի հեռախոսազանգերի միջոցով՝ երկուշաբթիից-ուրբաթ ժամը 9:00-18:00:
Տարեց և հաշմանդամություն ունեցող անձանց սպասարկման հարցերով կարող եք զանգահարել՝
1. Քանաքեռ-Զեյթուն, Կենտրոն, Արաբկիր համայնքներ – 099 36 36 34
2. Ավան համայնք – 096 00 26 50
3. Նոր-Նորք, Նորք Մարաշ, Աբովյան համայնքներ – 096 00 27 50
4. Շենգավիթ, Էրեբունի, Նուբարաշեն համայնքներ – 091 74 47 64
5. Աջափնյակ, Դավիթաշեն համայնքներ – 096 00 91 18
6. Վանաձոր համայնք – 096 00 29 90
7. Սպիտակ համայնք – 096 00 24 90
8. Ճամբարակ համայնք – 096 00 25 70
9. Սիսիան համայնք - 096 00 27 80
10. Տաշիր համայնք – 096 00 25 90
11. Արթիկ համայնք – 096 00 24 99
12. Հրազդան համայնք – 093 27 88 17
13. Ալավերդու համայնք – 096 00 24 88
14. Սևան համայնք – 096 00 27 10
15. Չարենցավան համայնք – 096 00 25 40
16. Մասիս համայնք – 096 00 24 80
17. Արտաշատ համայնք – 096 00 26 40
18. Կապան համայնք – 096 00 25 60
19. Գյումրի համայնք – 096 00 27 40
Առժամանակ դադարեցվում է նաև միջոցառումների կազմակերպումը, հրատապ դեպքերում՝ կազմակերպության աշխատակազմը՝ պահպանելով անվտանգության նորմերը ընդունելություն կկազմակերպի գրասենյակների տարածքներում և/կամ տնային այցելությունների տեսքով:

Благотворительные столовые закрыты: питание будет доставляться по месту жительства
В сотрудничестве с Министерством труда и социальных вопросов Армении, организация “Миссия Армения” информирует и призывает бенефициаров свести к минимуму визиты в инфраструктуры организации, чтобы по возможности предотвратить распространение коронавируса. Организация прекращает деятельность дневных центров и благотворительных столовых, исходя из обеспечения безопасности бенефициаров и сотрудников.
“В то же время сообщаем, что питание граждан, пользующихся благотворительной столовой, посредством сотрудников организации будет доставляться по их месту жительства. Необходимая информация и консультации бенефициарам будут предоставлены по телефону, с понедельника по пятницу с 9: 00 до 18: 00.
По вопросам организации обслуживания пожилых людей и людей с ограниченными возможностями можете звонить по следующим номерам:
1. Общины Канакер-Зейтун, Кентрон, Арабкир - 099 36 36 34
2. Община Аван - 096 00 26 50
3. Общины Нор-Норк, Норк Мараш, Абовян - 096 00 27 50
4. Общины Шенгавит, Эребуни, Нубарашен - 091 74 47 64
5. Общины Ачапняк, Давиташен - 096 00 91 18
6. Община Ванадзор - 096 00 29 90
7. Община Спитак - 096 00 24 90
8. Община Чамбарак - 096 00 25 70
9. Община Сисиан - 096 00 27 80
10. Община Ташир– 096 00 25 90
11. Община Артик - 096 00 24 99
12. Община Раздан - 093 27 88 17
13. Алавердская община - 096 00 24 88
14. Община Севан - 096 00 27 10
15. Община Чаренцаван - 096 00 25 40
16. Община Масис - 096 00 24 80
17. Община Арташат - 096 00 26 40
18. Община Капан - 096 00 25 60
19. Община Гюмри - 096 00 27 40
Временно прекращается также и организация других мероприятий, в срочных случаях, сохраняя нормы безопасности, будет организоваан прием в офисах и / или в виде домашних визитов”, - говорится в сообщении.