Galaxy-Group-of-Companies
Նախևառաջ ՄԱՐԴԸ, աշխատակիցների անվտանգությունն ու հանրային առողջությունը, ապա միայն պատասխանատու բիզնես գործունեությունը. «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, որը միավորում է 15 ընկերություններ ավելի քան 3000 աշխատակիցներով, որոշում է կայացրել անցնելու աշխատանքի հատուկ ռեժիմի։
Կանխարգելման նպատակով ընկերությունների խմբի կազմում հանդես եկող և մարդկանց մեծ հոսքեր ունեցող «Երևան մոլը» (բացառությամբ «Քարֆուր» սուպերմարկետի) և «Պահեստ33» բառ-ռեստորանը, «Թայմ» խանութների ցանցը, փակ կլինեն մինչև ս.թ. մարտի 23-ը։ Սպասարկման և առևտրային գործունեություն իրականացնող, «Խրոնոգրաֆ», «Մեգասպորտ» և «Մեգաթոյզ» ընկերությունները հատկապես կենտրոնական գրասենյակների միջոցով ու ախտահանման ամենօրյա մեխանիզմներով կսպասարկեն քաղաքացիներին՝ խրախուսելով օնլայն գործարքներն ու ծառայությունները։
«Յուքոմ» ընկերությունը հատուկ հերթապահություն կսահմանի անխափան ծառայությունների մատուցման համար՝ բաժանորդներին առաջարկելով օգտվել նաև Առողջապահության նախարարության 8003 անվճար թեժ գծից։ Զուգահեռաբար, ընկերությունների խմբի՝ «բիզնեսից բիզնես» գործունեություն ծավալող գրասենյակները, այդ թվում նաև «ԱյՅուՆեթվորքս», «Մեգաֆուդ» ընկերությունները հնարավորություն կունենան ամբողջապես կամ ըստ սահմանված հերթապահության հեռահար աշխատանքի անցնելու։ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, կարևորելով նախևառաջ աշխատակիցների, նրանց ընտանիքների և հանրության առողջության պահպանումը, կապահովվի հատուկ ռեժիմի ընթացքում լրացուցիչ ֆինանսական ծախսերն ու աշխատակիցների վարձավճարները՝ անկախ աշխատավայրի բաց կամ փակ լինելու հանգամանքից։
«Մեր ընկերությունների խումբն այսօր իր ծառայությունների միջոցով մուտք է գործում ամեն երրորդ տնային տնտեսություն, ուստի մենք խստագույն միջոցներ ենք ձեռնարկում՝ ապահովելու մեր համայնքի առողջությունն ու բարեկեցությունը՝ թույլ չտալով անգամ նվազագույն ռիսկեր մեր գործառույթներում։ Մեր աշխատակիցները պետք է վստահ լինեն, որ գործատուն իրենց թևութիկունք է՝ ապահովելով անհրաժեշտ ամեն ինչով։ «Գալաքսին» մարդակենտրոն ընկերություն է ու սա տարիներով ապացուցված փաստ է, ուստի նախևառաջ մարդը, ապա բիզնեսը»,-ասել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, «Յուքոմ» ընկերության կառավարման խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը։
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը դեռևս մարտի սկզբից սկսել է հատուկ իրազեկման արշավ՝ իր կազմում հանդես եկող ընկերությունների աշխատակիցների շրջանում։ Ընկերությունների խումբը նաև համակարգող խումբ է ստեղծել՝ աշխատակիցներին պաշտպանության և ախտահանման նյութերի մատակարարման, ուղեցույցների տրամադրման և բոլոր այլ հարցերով։
«Մեր ընկերությունում աշխատող ծնողները զգալի տոկոս են կազմում, ուստի մեր պարտքն է նրանց հնարավորություն տալ զբաղվել երեխաների խնամակալությամբ առանց վնասներ կրելու։ Բնականաբար ծրագրավորողների համար էլ տանից աշխատելը հեշտ կլինի ու սա այն նվազագույնն է, որ կարող է անել յուրաքանչյուր ընկերություն»,-ասաց «Այ Յու Նեթվորքս» ընկերության գլխավոր տնօրեն Վահրամ Մերանգուլյանը։
«Մեզ համար առաջնային և բիզնես շահերից վեր են մեր աշխատակիցների, հաճախորդների և վարձակալների անվտանգությունն ու առողջությունը, և կոչ ենք անում այլ հանրային վայրերին ևս գործել այս կերպ՝ վարակի տարածմանը չնպաստելու համար», - իր խոսքում ասաց «Երևան  Մոլի» գլխավոր տնօրեն Վազրիկ Սեկոյանը։
«Մենք զգալի առավելություններ ունենք օնլայն խանութից գնումներ կատարելու համար, որպեսզի  հեռահար գործարքների միջոցով նպաստենք հասարակական շարժի նվազեցմանը։ Ամեն փոքր քայլը մեծ ազդեցություն կարող է ունենալ հանրային պատասխանատվության տեսանկյունից»,-ասաց «Մեգաթոյզի» տնօրեն Աննա Ավետիսյանը։
«Այսօր, ավելի քան երբևէ մարդկանց անհրաժեշտ է տեղեկացված լինել հարազատներից ու մենք 7/24 ռեժիմով աշխատանքի միջոցով անխափան կապ ենք ապահովվում մեր բաժանորդների համար։ Վստահ եղեք, որ 11 տարի շարունակ հզորացված մեր ցանցն ու ենթակառուցվածքները կարող են մեր երկիրն ապահովել կայուն ու որակյալ կապով ու սա է հայկական կապիտալով տելեկոմ ունենալու առավելությունը»,-ասաց «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Նշենք, որ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, որպես սոցիալական պատասխանատվության ընկերություն, ընկերության շահույթի զգալի մասն ուղղում է հատուկ նշանակության ծրագրերի, որը տարեկան կտրվածքով ուղղվում է կրթության ու նորարարության աջակցմանը՝ մարդկանց կյանքի որակը բարելավելու նպատակով։ Որպես սոցիալական պատասխանատվության նախագիծ ընկերությունը իրականացրել է սահմանային անվտանգության պաշտպանության խոշոր նախագծեր, ներդրում է կատարել մարզային և համայնքային հասարակական ենթակառուցվածքների ապահովման համար, ինչպես նաև ամեն տարի Ամանորին իր սոցիալական աջակցության նախագիծը իրականացնում է որևէ խոցելի խմբի հարցի բարձրացմամբ և դրա վերաբերյալ սեփական լուծումով։

Galaxy-Group-of-Companies
Прежде всего - ЧЕЛОВЕК,  безопасность сотрудников и общественное здоровье, и лишь затем ответственная бизнес-деятельность: группа компаний «Галакси», объединяющая 15 компаний с более чем 3000 сотрудниками, приняла решение перейти на особый режим работы.
С профилактической целью выступающие в составе группы и имеющие большой поток людей «Ереван молл» (за исключением супермаркета «Карфур») и бар-ресторан «Склад33», сеть магазинов «Тайм», будут закрыты до 23 марта с.г. Компании «Хронограф», «Мегаспорт» и «Мегатойз», осуществляющие сервисную и торговую деятельность в особенности посредством центральных офисов и при помощи механизмов каждодневной дезинфекции будут обслуживать граждан, поощряя операции и услуги онлайн.
Компания «Юком» установит специальное дежурство для предоставления бесперебойных услуг, предлагая абонентам пользоваться также бесплатной горячей линией Министерства здравоохранения 8003. Параллельно, офисы группы компаний, осуществляющие деятельность «business to business», в том числе «АйЮНетворкс», «Мегафуд» будут иметь возможность полностью или по установленному дежурству перейти на удаленную работу. Группа компаний «Галакси», прежде всего отмечая важность сохранения здоровья сотрудников, их семей и общественности, обеспечит дополнительные финансовые расходы и выплату зарплат сотрудников во время особого режима, вне зависимости от того, открыто или закрыто их место работы.
«Наша группа компаний сегодня посредством своих услуг входить в каждое третье домохозяйство, следовательно, мы предпринимаем строжайшие меры для обеспечения здоровья и благополучия нашей общины, не допуская даже минимальных рисков в наших действиях. Наши сотрудники должны быть уверены, что работодатель стоит у них за спиной, обеспечив всем необходимым. «Галакси» - это антропоцентричная компания, и это – доказанный годами факт, следовательно прежде всего человек, потом – бизнес»,- сказал соучредитель группы компаний «Галакси», председатель совета правления компании «Юком» Гурген Хачатрян.
Группа компаний «Галакси» начала специальную информационная кампания среди сотрудников своих компаний. Группа компаний также создала координационную группу по вопроса защиты сотрудников и поставки дезинфекционных средств, предоставления путеводителей и по всем прочим вопросам.
«Среди наших сотрудников значительный процент составляют родители, следовательно нашим долгом является дать им возможность заниматься уходом за детьми без несения ущерба. Разумеется для программистов будет легко работать из дома и это – то минимальное, что может сделать любая компания», - сказал генеральный директор компании «Ай Ю Нетворкс» Ваграм Мерангулян.
«Для нас является первоочередным и выше интересов бизнеса – безопасность и здоровье наших сотрудников, клиентов и арендаторов, и мы призываем прочие общественные места действовать таким же образом, чтобы не способствовать распространению инфекции», - сказал в своей речи генеральный директор «Ереван Молла» Вазрик Секоян.
«У нас есть ощутимые преимущества для совершения покупок из онлайн-магазинов, чтобы посредством удаленных сделок способствовать снижению общественного движения. Каждый маленький шаг может иметь большое влияние с точки зрения общественной ответственности», - сказала директор «Мегатойз» Анна Аветисян.
«Сегодня, более чем когда либо, людям нужно быть информированными о своих родных, и мы посредством работы в режиме 7/24 обеспечиваем бесперебойную связь для наших абонентов. Будьте уверены, что наша сеть и инфраструктуры, которые становились все мощнее на протяжении 11 лет, могут обеспечить нашу страну устойчивой и качественной связью и это – преимущество иметь телеком с армянским капиталом»,  - сказал генеральный директор компании «Юком» Айк Есаян.
Отметим, что группа компаний «Галакси», как социально ответственная компания, направляет значительную часть своей прибыли на программы особого назначения, которые в годовом разрезе направляются на поддержку образования и инновации, с целью улучшения качестве жизни людей. В качестве проекта социальной ответственности компания осуществила крупные проекты по защите пограничной безопасности, произвела инвестиции для обеспечения региональных и общинных общественных структур, а также ежегодно осуществляет свой проект социальной поддержки на Новый год с поднятием вопроса какой-либо уязвимой группы и собственным решением относительно нее.