Կորոնավիրուսով վարակված կնոջ հարազատը մանրամասներ է պատմում
Կորոնավիրուսով վարակված էջմիածինցի կնոջ հարազատներից մեկը, ով չցանկացավ ներկայանալ,  «Ա1+»-ին պատմեց, որ այդ կնոջ որդու նշանադրության արարողությանը մասնակցել է 30 մարդ։
Նա մեզ հանդիպեց մայրաքաղաքում հարցումներ իրականացնելու ընթացքում։ Ասաց, որ նշանադրության արարողությանը ինքը  չի մասնակցել։
Ըստ կնոջ հարազատի՝ բոլոր այն մարդիկ, ովքեր մասնակցել են նշանադրության արարողությանը, մեկուսացված են, նրա տվյալներով՝ նշանադրության արարողության մասնակիցներից երկուսին որոշ գանգատներով տեղափոխել են հիվանդանոց, բայց վիրուսի առկայությունը չի հաստատվել։
Նաև տեղեկացրեց, որ մեկուսացված են գեղեցկության սրահի աշխատակիցները, որտեղ եղել է կինը։
«Իրենք ապրել են իրենց բնականոն կյանքով, չեն մտածել, որ հիվանդ են, ուներ առողջական խնդիրներ, շուտ-շուտ էր հիվանդանում, մտածել են ուղղակի սովորական հիվանդություն է իր մոտ։ Հազում էր ուղղակի, խոսելուց ասում էր՝ տաքությունս մեկ վեցա իջնում, մեկ յոթա բարձրանում, իրեն լավ չէր զգում, բայց չեն մտածել, որ կորոնավիրուս է»։
Նա նաև փոխանցեց, որ կնոջ հետ Եվրոպայում եղել է նրա ամուսինը, նրանք մեկնել էին կնոջ ծննդյան օրվա առիթով։ Ամուսնու ինքնազգացողությունը վատացել է միայն մեկուսացված լինելու ընթացքում։

Родственник женщины, инфицированной коронавирусом, рассказывает подробности
Один из родственников женщины из Эчмиадзина, инфицированной коронавируса, который не захотел представиться, рассказал «А1+», что в помолвке сына этой женщины участвовали 30 человек.
Он встретился с нами во время проведения опросов в столице. Сказал, что он не участвовал в помолвке.
По словам родственника женщины, все те, кто участвовал в помолвке, изолированы, по его данным двоих из участников помолвки переместили в больницу с некоторыми жалобами, но наличие вируса не подтвердилось.
Он также сообщил, что изолированы сотрудники салона красоты, где была женщина.
«Они жили нормальной жизнью, не думали, что больны, были проблемы со здоровьем, часто болели, думали, что простое заболевание. Просто кашляла, при разговоре говорила: температура то спускается до шести, то поднимается до семи, плохо себя чувствовала, но не думали, что коронавирус».
Он также сообщил, что вместе с женщиной в Европе был ее супруг, они вылетели праздновать день рождения женщины. Самочувствие супруга ухудшилось только когда он уже был изолирован.