Պահեստազորի ենթասպան փոխհատուցում է պահանջում (տեսանյութ)
Շիրակի մարզի Երազգավորս համայնքի բնակիչ, նախկին զինվորական, պահեստազորի ենթասպա Մելիքսեթ Գաբոյանն անօրինական է համարում իրեն 2004 թվականին զորացրելը։
«ԽՍՀՄ անձնագրով 1994-2004 թվականներին ծառայել եմ Սահմանապահ զորքերում։ ԽՍՀՄ անձնագրի հիման վրա 5 անգամ պայմանագիր է կնքվել Ռուսաստանի Դաշնության սահմանապահ զորքերի հետ, վերջին պայմանագիրը կնքվել 2003 թվականին»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց նախկին զինծառայողը։ Գաբոյանը նշեց, որ Սահմանապահ զորքերի հրամանատարությունն իրեն ապօրինի կերպով ճանաչել է ՀՀ քաղաքացի և աշխատավարձը քիչ է վճարել։
Վերջինս դատական ատյաններ է՝ դիմել իրեն փոխհատուցում տրամադրելու համար, սակայն մինչ օրս իր համար ցանկալի արդյունքի չի հասել։

Прапорщик в запасе требует компенсации (видео)
Поддержи А1+!Житель общины Еразгаворс Ширакской области, бывший военный, прапорщик войска запаса Меликсет Габоян считает незаконным свою демобилизацию в 2004 году.
«С паспортом СССР в 1994-2004 годах я служил в Пограничных войсках. На основании паспорта СССР 5 раз заключался договор с пограничными войсками Российской Федерации, последний договор был заключен в 2003 году»,- в беседе с «А1+» сказал бывший военнослужащий. Габоян отметил, что командование Пограничными войсками незаконно признало его гражданином РА и заплатило низкую зарплату.
Последний обратился в судебные инстанции для предоставления ему компенсации, однако до сих пор не достиг желаемого результата.