Հակառակ կողմը կփորձի խոչընդոտել, բայց վստահեցնում եմ, մենք էլ պարապ չենք նստի․ Նարեկ Զեյնալյան (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի առողջապահության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում հայտարարեց, թե առողջապահության նախարարի հրաժարականի հարց իշխանության օրակարգում չկա, իսկ ինքը չունի այդ պաշտոնը զբաղեցնելու ցանկություն։ Մամուլում նման կարծիք էր հայտնվել Նարեկ Զեյնալյանի կողմից նախարարության որոշ նախաձեռնությունների նկատմամբ դիտողություններ հնչեցնելու արդյունքում։
Նարեկ Զեյնալյանը նաև «ԱՅՈ»-ի Նոր Նորքի շտաբի ղեկավարն է։ Եվ նա համաձայն չէ այն կարծիքների հետ, թե սահմանադրական փոփոխությունների ժամանակ ընտրական հանձնաժողովներում ընդգրկված շատ անդամներ նախկինում մասնակցել են ՀՀԿ-ի կողմից կազմակերպված ընտրակեղծիքներին։ «Պետք չէ բոլորին մեղադրել ընտրակեղծարարության մեջ, պետք է ապացուցել նրանց մեղքը»,- ասում է նա՝ հավելելով, թե իրենց կողմից ընտրակեղծարարությունը բացառված է։
Ի դեպ, պատգամավորը անդրադարձավ նաև հայտնի «Արմենիկում» կենտրոնին և նույնանուն դեղամիջոցի արտադրությանն ու հավելեց, թե 2018 թվականից արգելվել է այդ ուղղությամբ պետպատվերի հատկացումը։

Противная сторона попытается препятствовать, но заверяю, мы не будем сидеть без дела: Нарек Зейналян (видео)
Председатель постоянной комиссии Национального собрания по вопросам здравоохранения и социальным вопросам Нарек Зейналян в беседе с «А1+» заявил, что на повестке властей нет вопроса об отставке министра здравоохранения, а у него нет желания занять эту должность. В прессе сообщалось подобное мнение в результате суждений, озвученных Нареком Зейналяном в отношении некоторых инициатив министерства.
Нарек Зейналян также является главой Нор-Норкского штаба «ДА». И он не согласен с теми мнениями, что во время конституционных изменений многие члены, вошедшие в избирательные комиссии, ранее участвовали в фальсификациях выборов, организованных РПА. «Нужно всех обвинить в фальсификации выборов, нужно доказать их вину», - говорит он, добавляя, что фальсификация выборов с их стороны исключена.
Кстати, депутат обратился также к известному центру «Арменикум» и производству одноименного лекарственного средства и добавил, что с 2018 года запрещено предоставление госзаказа в этом направлении.