«5-աստղանի կարանտին». միջազգային մամուլին հետաքրքրել է ՀՀ-ում կորոնավիրուսի դեմ պայքարի մեթոդը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀամաշխարհային մամուլն ապշել է Հայաստանի իշխանությունների կողմից կորոնավիրուսի դեմ պայքարի մեթոդներից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ռուսական և թուրքական լրատվամիջոցները Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելիս» հյուրանոցում ՀՀ 32 քաղաքացիներին մեկուսացնելն անվանել են «5 աստղանի կարանտին»
RT և NTV լրատվամիջոցները գրել են, որ մինչ աշխարհի տասնյակ երկրներում կորոնավիրուսի վարակով կասկածվող անձանց նույնիսկ բռնության են ենթարկում, Հայաստանի Հանրապետության իշխանությունը կասկածվող 32 քաղաքացու մեկուսացրել է 5-աստղանի հյուրանոցում: Լրատվամիջոցները նշել են, որ հյուրանոցը, որտեղ տեղակայվել են կորոնավիրուսի կասկածով 32 անձինք, գտնվում է Երևանից 50կմ հեռու, ծովի մակարդակից 2100մ բարձրության վրա, ունի օլիմպիական լողավազան և, նույնիսկ` խաղատուն:
Թուրքական NTV-ն գրել է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրապարակած տեսանյութում երևում է, թե ինչպես են հատուկ հանդերձանք կրող մարդիկ սնունդ բաժանում հյուրանոցի լյուքս համարներում մեկուսացված անձանց:

«5-звездочный карантин»: мировая пресса ошеломлена методами борьбы властей Армении с коронавирусом
Поддержи А1+!Мировая пресса ошеломлена методами борьбы властей Армении с коронавирусом. Как сообщает Арменпресс, российские и турецкие СМИ назвали изоляцию 32 граждан Армении в отеле Golden Palace в Цахкадзоре «5-звездочным карантином».
Russia Today и NTV написали, что пока в десятках странах мира подозреваемые в заражении коронавирусом люди даже подвергаются насилию, власти Армении изолировали 32 граждан в 5-звездочном отеле. СМИ сообщают, что отель, в котором находятся 32 изолированных человека, находится в 50 км от Еревана, на высоте 2100 м над уровнем моря, имеет олимпийский бассейн и даже казино.
Турецкое агентство NTV пишет, что на опубликованном премьер-министром Армении Николом Пашиняном видео видно, как люди в специальной одежде раздают еду изолированным в люкс-номерах отеля людям.
Первый случай коронавирусной инфекции в Армении был подтвержден ранним утром 1 марта. Зараженный - 29-летний мужчина, который прибыл в Армению из Ирана 28 февраля. 1 марта в гостинице Golden Palace в Цахкадзоре были изолированы 32 человека, которые контактировали с зараженным человеком.