Գործընթացը դանդաղ է գնում, լուրջ մեղավորները Հայաստանից փախել են․ Արամ Մանուկյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍուրբ Սարգիս եկեղեցում քիչ առաջ եկեղեցական կարգ իրականացվեց Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին։ Հայ Ազգային Կոնգրեսի ներկայացուցիչներն ու զոհերի հարազատները եկեղեցական կարգից հետո քայլեթ են անում դեպի Մյասնիկյանի արձան։ Նրանք այսօր այցելել են նաև Մարտի 1-ի զոհերի շիրիմներին՝ հարգանքի տուրք մատուցելու։
«Սա մեր հերթական հարգանքի տուրքն է այն մարդկանց համար, որոնք զոհվել են ազատության ճանապարհին։ Այնքան պետք է այս երթերը լինեն, մինչև որ չպատժվեն կազմակերպիչները»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ՀԱԿ փոխնախագահ Արամ Մանուկյանը։
Անդրադառնալով Մարտի 1-ի դեպքերի բացահայտմանը՝ Արամ Մանուկյանն ասաց, որ գործընթացը դանդաղ է գնում։ «Այն, ինչ մինչև հիմա արվել է, շատ լավ է, ոչ ոք չէր պատկերացնում, որ Ռոբերտ Քոչարյանը կնստեր մեղադրյալի աթոռին. սա պատմական է, ոչ ոք ուրանալ չի կարող, բայց դա ամենևին չի նշանակում, որ մենք բավարարված ենք այս ընթացքով։ Գործընթացը դանդաղ է գնում, լուրջ մեղավորները Հայաստանից փախել են»,- ասաց նա։

Процесс идет медленно, серьезные виновники сбежали из Армении: Арам Манукян (видео)
Поддержи А1+!В церкви Святого Саркиса недавно был проведен церковный обряд памяти жертв 1-го Марта. Представители Армянского Национального Конгресса и родственники погибших после церковного обряда шествием идут в направлении памятника Мясникяну. Они сегодня также посетили могилы жертв 1-го Марта, чтобы воздать дань уважения.
«Это – наша очередная дань уважения для тех людей, которые погибли на пути к свободе. Должно быть столько шествий, пока организаторы не будут наказаны», - в беседе с «А1+» сказал вице-председатель АНК Арам Манукян.
Обратившись к раскрытию случаев 1-го Марта, Арам Манукян сказал, что процесс идет медленно. «То, что сейчас было сделано, очень хорошо, никто и не представлял, что Роберт Кочарян сядет на скамью подсудимых, это – исторический шаг, никто не может отрицать, но это отнюдь не означает, что мы этим процессом удовлетворены. Процесс идет медленно, серьезные виновники сбежали из Армении», - сказал он.