Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարին (տեսանյութ)
Փետրվարի 28-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպեց Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ղարիբաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կողմերը գոհունակությամբ ընդգծեցին պատմական բարեկամության և բարիդրացիական հարաբերությունների բարձր մակարդակը՝ վերահաստատելով երկկողմ պատրատասկամությունը՝ քայլեր ձեռնարկելու հայ-վրացական համապարփակ օրակարգի ընդլայնման և հարստացման ուղղությամբ:
ԱԳ նախարարը գոհունակությամբ արձանագրեց, որ Հայաստանի և Վրաստանի միջև տարբեր մակարդակներում առկա է երկխոսության և համագործակցության հագեցած օրակարգ, որը պայմանավորված է նաև երկու երկրների ռազմավարական փոխկապակցվածությամբ:
Անդրադարձ կատարվեց տարածաշրջանային մի շարք հարցերի: Նախարար Մնացականյանը վրացական կողմին ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղ կարգավորման գործընթացում Հայաստանի սկզբունքային դիրքորոշումը և մոտեցումները: Երկուստեք ընդգծվեց, որ հակամարտությունների խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի:

Зограб Мнацаканян встретился с министром обороны Грузии (видео)
Министр иностранных дел Республики Армения Зограб Мнацаканян 28 февраля встретился с делегацией, возглавляемой министром обороны Грузии Ираклием Гарибашвили.
Стороны с удовлетворением подчеркнули высокий уровень добрососедских отношений, основанных на исторической дружбе, и подтвердили двустороннюю готовность предпринять шаги по расширению и обогащению всеобъемлющей армяно-грузинской повестки дня.
Глава МИД с удовлетворением признал, что между Арменией и Грузией на разных уровнях существует насыщенная повестка диалога и сотрудничества, которая обусловлена также и стратегической взаимосвязью двух стран.
Министр Мнацаканян представил грузинской стороне принципиальную позицию и подходы Армении в процессе мирного урегулирования карабахского конфликта. Обе стороны подчеркнули, что мирное урегулирование конфликтов не имеет альтернативы.