Ռուբինյանց փողոցի շենքերից մեկում հրդեհ է բռնկվել․ 7 հոգի տարհանվել է (տեսանյութ)
Փետրվարի 20-ին, ժամը 12:27-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Ռուբինյանց փողոցի թիվ 11 շենքի 1-ին հարկի բնակարաններից մեկում ծուխ է նկատվում:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երեք մարտական հաշվարկ, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը, ինչպես նաև հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ հրդեհ է բռնկվել թիվ 11 շենքի 1-ին հարկի բնակարաններից մեկում, ծխապատված է շենքի ամբողջ մուտքը. մարդկանց կյանքին վտանգ է սպառնում:
Հրշեջ-փրկարարների կողմից ընտրվել է ճիշտ մարտավարություն. ստեղծված իրավիճակում գործել են օպերատիվ՝ միաժամանակ կազմակերպելով փրկարարական և հրդեհաշիջման աշխատանքներ:
Փրկարարները դեպքի վայրում իրականացրել են տարհանման միջոցառումներ. ծխապատ գոտուց անվտանգ տարածք է տարհանվել 7 քաղաքացի, որոնց կյանքին այլևս վտանգ չի սպառնում:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 13:11-ին, մարվել՝ ժամը 13:24-ին:
Հրդեհի հետևանքով այրվել է 1-ին հարկի բնակարանը՝ ամբողջությամբ և, ըստ նախնական տվյալների, ջերմահարվել են նաև շենքի 2-րդ և 3-րդ հարկերի պատուհանները:

В одном из зданий на улице Рубиняна вспыхнул пожар: эвакуированы 7 человек (видео)
20-го февраля, в 12:27, в Национальный центр кризисного управления поступил тревожный звонок, что в одной из квартир 1-го этажа дома номер 11 на улице Рубиняна города Еревана заметен дым.
На место происшествия выехали три боевых расчета пожарно-спасательных отрядов Ереванского городского спасательного управления СС МЧС, спасательный отряд центра осуществления спасательных работ особого назначения управления спасательных сил, а также оперативная группа отдела тушения пожара и организации спасательных работ.
Выяснилось, что вспыхнул пожар в одной из квартир на 1-м этаже здания номер 11, задымлен весь подъезд здания, жизни людей угрожает опасность.
Пожарники-спасатели избрали верную тактику: в создавшейся ситуации действовали оперативно, одновременно организуя спасательные работы и работы по тушению пожара.
Спасатели на месте происшествия осуществили работы по эвакуации: из задымленной зоны в безопасную территорию были эвакуированы 7 граждан, жизни которых больше не угрожает опасность.
Пожар был изолирован в 13:11, потушен в 13:24.
Вследствие пожара полностью сгорела квартира на 1-м этаже и, по предварительным данным, высокая температура повредила окна на 2-м и 3-м этажах.