87293586_2560892220897824_2500766105623068672_o
Երվանդ Մանարյանը տարիներ շարունակ հանդես էր գալիս հանուն արդարության պայքարի դիրքերից. վարչապետը ցավակցել է
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել անվանի հայ դերասան, ռեժիսոր, սցենարիստ Երվանդ Մանարյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խորը վշտով տեղեկացա մեր մեծանուն արվեստագետի՝ Երվանդ Մանարյանի մահվան մասին:
Երվանդ Մանարյանը փայլուն ժողովրդական արտիստ էր, ում կերտած կերպարները հարստացրել են հայ կինոարվեստն ու իրենց անմոռանալի տեղն զբաղեցրել հայ հանդիսատեսի սրտում: Նա մեծ դերասան էր, սցենարիստ, ռեժիսոր, մանկավարժ, ով վայելում էր համաժողովրդական մեծ սերն ու համբավը:
Մեծանուն արվեստագետ լինելուց զատ, Երվանդ Մանարյանը Հայաստանի Հանրապետության ակտիվ քաղաքացի էր, ով տարիներ շարունակ հանդես էր գալիս հանուն արդարության պայքարի դիրքերից՝ մշտապես արտահայտելով իր հստակ դիրքորոշումը:
Անվանի արվեստագետի, նրա ստեղծագործական ու քաղաքացիական գործունեության մասին հիշատակը վառ կմնա հայ ժողովրդի բազմաթիվ սերունդների սրտերում: Ամբողջ հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Երվանդ Մանարյանի հարազատներին, ընկերներին և նրա արվեստի երկրպագուներին»:

87293586_2560892220897824_2500766105623068672_o
Ерванд Манарян на протяжении многих лет выступал с позиций борьбы за справедливость: премьер-министр соболезновал
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной известного армянского актера, режиссера, сценариста Ерванда Манаряна.
“С глубокой скорбью узнал о кончине нашего выдающегося деятеля искусства Ерванда Манаряна.
Ерванд Манарян был блестящим народным артистом, созданные им образы обогатили армянское киноискусство и заняли незабываемое место в сердцах армянских зрителей. Он был великим артистом, сценаристом, режиссером, педагогом, который пользовался большой всенародной любовью и славой.
Ерванд Манарян был и активным гражданином Республики Армения, который на протяжении многих лет выступал с позиций борьбы за справедливость, постоянно выражая свою четкую позицию.
Память о знаменитом деятеле искусства, его творческой и гражданской деятельности останется яркой в сердцах многих поколений армянского народа. От имени всего армянского народа и от себя лично выражаю глубокие соболезнования родным, друзьям Ерванда Манаряна и поклонникам его искусства”, - говорится в телеграмме соболезнования премьер-министра Армении.